Agresywny napastnik skatował 17-latka. Bił po twarzy i kopał po ciele. Ukradł czapkę z daszkiem

W poniedziałek sierpeccy kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Sierpc podejrzanego o dokonanie rozboju na 17-latku. Sprawca w ubiegły piątek ukradł nieletniemu czapkę i próbował odebrać siłą saszetkę z zawartością telefonu komórkowego oraz portfela z pieniędzmi. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegły piątek policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w miejscowości Dziembakowo na terenie gminy Sierpc.

Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonym jest 17-latek, który został zaatakowany na placu zabaw przez młodego mężczyznę. Napastnik był agresywny, uderzał nieletniego po twarzy rękoma i kopał po ciele, następnie zabrał mu czapkę z daszkiem, oraz próbował siłą wyrwać saszetkę, w której był telefon komórkowy o wartości 800 zł. oraz portfel i 100 zł. Pokrzywdzony tylko dzięki postawionemu oporowi i wzywaniu pomocy zdołał utrzymać w posiadaniu saszetkę, napastnik po chwili oddalił się w nieznanym kierunku.

Ustaleniem sprawcy i wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osobę mogącą mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Przeprowadzone przez nich czynności oraz materiał dowodowy potwierdziły ich ustalenia. Zebrane informacje policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Sierpcu.

Prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut dokonania rozboju. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Sierpcu zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Wobec aresztowanego w toku jest już odrębne postępowanie sądowe również, w związku z wcześniejszym dokonaniem rozboju na obywatelu Ukrainy w ubiegłym roku.

Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Krzysztof Dobrzeniecki


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c