Air Force One z prezydentem Obamą odleciał w sobotę wieczorem z Warszawy

Air Force One z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą odleciał w sobotę wieczorem z warszawskiego lotniska.

Fot. U.S. Embassy Warsaw

Fot. U.S. Embassy Warsaw

Po zakończeniu obrad szczytu i konferencji prasowej, prezydent Obama w specjalnym konwoju przejechał na lotnisko im Chopina.

Podczas swojej wizyty spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i wziął udział w obradach szczytu NATO.

Prezydent USA podczas wizyty w Polsce – tak jak zawsze podczas zagranicznych wizyt – korzystał z własnej limuzyny – Cadillac one. W konwoju – ze względów bezpieczeństwa były dwa identyczne auta. Na każdym z nich poza flagą amerykańską była też flaga polska.

Pod specjalną ochroną był też hotel w którym zatrzymał się Obama – warszawski Marriott. Ulice znajdujące się wokół niego zostały wyłączone z ruchu, hotel zabezpieczały m.in. policyjne patrole i snajperzy.

Wizyty prezydentów USA w Polsce zawsze były owiane tajemnicą. Służby – ze względu na bezpieczeństwo – nie chciały ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przylotu Obamy ani oficjalnie nie potwierdzały miejsca, gdzie nocował. Wizyta była przygotowywana drobiazgowo już od kilku miesięcy. „Bestie” przetransportowano do Polski wcześniej specjalnym samolotem transportowym podobnie jak wozy Secret Service.

Zarówno prezydencka „bestia” jak i pozostałe auta oraz samolot były podczas pobytu Obamy w Polsce pod stałą ochroną – by nikt niepowołany się do nich nie dostał. Wizytę amerykańskiej głowy państwa zabezpieczał też dodatkowo amerykański helikopter.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c