Andersa i Połczyńska bez tramwajów!

Zaczyna się sezon remontów torów. 30 kwietnia zaczną się równolegle prace na Andersa i Połczyńskiej. Ruch na pierwszej ulicy zostanie przywrócony 10 czerwca, na drugiej 1 lipca.

fot. ZTM

fot. ZTM

Już 30 kwietnia rozpoczną się prace na ul. Andersa. Do 1 lipca tramwaje nie będą kursowały między stacją metra Ratusz Arsenał a ul. Muranowską. Linie tramwajowe zmienią swoje trasy. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa uzupełniająca oraz autobusowa zastępcza. Równolegle z rozpoczęciem prac tramwajowych na ul. Andersa, robotnicy zabiorą się za remont torów na skrzyżowaniu ul. Połczyńskiej i Powstańców Śląskich. Tramwaje do 10 czerwca nie będą kursowały na odcinku między Cmentarzem Wolskim a przystankiem Synów Pułku. Linie tramwajowe zostaną skierowane na zmienione trasy. Na ulice wyjedzie za to zastępcza linia autobusowa.

Remont na Andersa

W pierwszym etapie prac, który potrwa od 30 kwietnia do 1 maja linie 15 i 35 jadące od strony Mokotowa będą skręcały w prawo na pl. Bankowym i przez most Śląsko-Dąbrowski dojadą do Dworca Wileńskiego skąd będą zabierały pasażerów w drogę powrotną na Mokotów. W prawo na pl. Bankowym będzie skręcała także linia 18, która ul. Jagiellońską dojedzie do swojej pętli Żerań FSO. W czasie tych dni montowany będzie przy stacji metra Ratusz Arsenał rozjazd nakładkowy, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe.

W tym etapie uruchomione również zostaną dwie dodatkowe linie.

Pierwsza będzie to linia tramwajowa uzupełniająca 75, która będzie kursowała na trasie: MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

Druga będzie to autobusowa linia zastępcza Z-5, która będzie kursowała na trasie: PL.INWALIDÓW – Mickiewicza – Andersa –PL.BANKOWY.

W drugim etapie, który potrwa od 2 maja do 1 lipca, tramwaje linii 18 będą kursowały trasą objazdową obowiązującą od 30 kwietnia. Nie zmienią się także trasy linii 75 i Z-5. Na innych trasach będą za to kursowały linie 15 i 35. Będą obsługiwane wyłącznie przez tramwaje dwukierunkowe. Od strony Mokotowa dojadą do stacji metra Ratusz Arsenał, tam zmienią kierunek jazdy i wyruszą w drogę powrotną.

Remont na Połczyńskiej

Organizacja komunikacji miejskiej w czasie prac zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 1 maja. W tym czasie trasy linii 10 i 26 zostaną skrócone. Od strony Woli będą dojeżdżały do pętli przy Cmentarzu Wolskim. Linia 11 zaś jadąca od strony Młocin, na skrzyżowaniu z ul. Górczewską skręci w prawo i dojedzie do pętli Os. Górczewska. W tym czasie montowany będzie przy przystanku Synów Pułku rozjazd nakładkowy, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe.

30 kwietnia na ulice wyjadą autobusy linii zastępczej Z-6, która będzie kursowała na trasie: CM. WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA (bez wjazdu na pętlę)

Drugi etap rozpocznie się 2 maja i potrwa do 10 czerwca. W czasie drugiego etapu dla linii 10, 26i Z-6 obowiązywać będą trasy objazdowe wprowadzone 30 kwietnia. Natomiast linia 11 będzie dojeżdżała od strony Młocin ul. Powstańców Śląskich do przystanku Synów Pułku. Tam zmieni kierunek i wyruszy z powrotem na Młociny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c