Aresztowanie na Dworcu Centralnym. Ujęto podejrzanego o morderstwo

Obywatel Rosji został wczoraj tymczasowo aresztowany przez sąd za zabójstwo. Do zbrodni doszło w poniedziałek rano na terenie Targówka. 25-latek na ulicy brutalnie zaatakował swojego ojczyma. Na skutek ciosów zadanych nożem 52-latek zmarł w szpitalu.

Fot. Policja

Z ustaleń policjantów wynika, że 25-latek podszedł do siedzącego w samochodzie ojczyma, a następnie zaczął okładać go pięściami i kopać. Gdy pokrzywdzony próbował uciekać, 25-latek powalił go na ziemię i zadał mu kilka ciosów nożem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie około godziny 10.00. Już po paru minutach jeden z patroli był w kontakcie ze świadkiem, który przekazał kierunek ucieczki sprawcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonano czynności z udziałem psa tropiącego.

Niestety życia 52-latka nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Działania poszukiwawcze koordynowali kryminalni z komisariatu na Targówku. To oni bardzo szybko ustalili wszystkie niezbędne informacje dotyczące napastnika. Zdjęcia z jego aktualnym wizerunkiem przekazali podległym policjantom. Informacja o zdarzeniu trafiła również do innych jednostek policji w garnizonie stołecznym.

Po kilkunastu godzinach poszukiwań mężczyzna został zatrzymany na terenie Dworca Centralnego przez funkcjonariuszy z komisariatu kolejowego Policji.

Obywatel Rosji w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokurator zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Autor: kom. Paulina Onyszko/MN


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c