Art Bisto wyjaśnia sytuację z subwencjami. „Nigdzie nie napisaliśmy”

W sprawie głośnej sprawy Art Bistro zabrał głos sam zainteresowany. Restauracja tłumaczy, że pomoc dostała i nigdzie nie napisała, że jest inaczej. Dodaje, że jej słowa odnosiły się do sytuacji panującej na rynku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wszystko zaczęło się od wpisu na portalu Wykop.pl. Jeden z użytkowników zapytał restauracje jak uzyskała subwencje, ponieważ to w tej restauracji nagrano spot promujący tarcze. Art Bistro napisało, że spot kręcono co prawda w lokalu, ale oni tylko wynajęli obiekt, a są w podobnej sytuacji co pozostali przedsiębiorcy. Chwilę po tym stanowisko zajął PFR, który napisał, że spółka prowadząca restauracje pomoc dostała.

Zapytaliśmy Art Bistro jak to jest, a spółka przysłała nam oświadczenie z którego wynika, że jej wypowiedź została źle zrozumiana.

Przedstawiamy nasze stanowisko związane z nagranym w naszej restauracji spotem oraz otrzymanymi subwencjami PFR.

Jak cała branża zmagamy się ze skutkami restrykcji związanych z pandemią Covid-19. Informacja o otrzymanych środkach jest publicznie dostępna, zatem każdy może te dane zweryfikować. Jak cała nasza branża od prawie roku nie możemy prowadzić normalnej działalności. Nasze przychody spadły niemal do zera, a koszty, choć ograniczone pozostają wysokie.

Zdjęcia do spotu były realizowane u nas, jednak treści przedstawione w reklamie nie dotyczą naszej restauracji ani hotelu. W spocie nie pojawił się nikt związany z naszą firmą, a treści nie odnoszą się bezpośrednio do nas.

W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że nasza odpowiedź na zadane na FB pytanie dotyczące spotu, została błędnie zinterpretowana. Odnieśliśmy się w niej do scenariusza reklamy, który nie przedstawia naszego miejsca i w tym sensie jest fikcją. Nigdzie nie napisaliśmy, że nie dostaliśmy pomocy.

Nasza przyszłość, mimo otrzymanych subwencji i optymistycznego podejścia, również nie jest pewna. Wiele podmiotów gastronomicznych i hotelarskich zbankrutowało, wiele może jeszcze spotkać ten los. Nie wiemy bowiem jak długo będziemy musieli jeszcze zmagać się z restrykcjami, nie wiemy, kiedy nasz biznes wróci na normalne tory.

Reasumując, wsparcie otrzymane z PFR uważamy za ważne, każda restauracja i hotel takie wsparcie powinny uzyskać. Warto jednak pamiętać, że nie rozwiązuje ono problemów właścicieli takich biznesów. Z pewnością tak my, jak i inni przedstawiciele branży, wolelibyśmy niczego nie dostać, o nic nie prosić, tylko prowadzić regularną działalność.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c