Atak nożownika pod Warszawą! Jedna osoba walczy o życie!

43-letni mężczyzna zaatakował nożem trzech mężczyzn, z którymi pił alkohol. Zdarzenie to zauważyły osoby postronne, które wezwały pomoc. Pokrzywdzeni zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich doznał obrażeń ciała, które narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło w zeszłą niedzielę, przed 3.00 w nocy. Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zostali wezwani na interwencję na terenie miasta, gdzie doszło do awantury.

W trakcie niezwłocznie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że agresywny 43-latek zaatakował nożem trzech mężczyzn, z którymi pił alkohol. Jeden z nich, dźgnięty nożem w szyję i głowę odniósł poważne, zagrażające życiu obrażenia. Awanturę zauważyły osoby postronne, które wezwały pomoc. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Mundurowi na miejscu obezwładnili i zatrzymali 43-letniego napastnika. Wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Trafił do celi w komendzie.

Następnie karczewscy śledczy podjęli intensywne czynności, by zgromadzić kompletny materiał dowodowy. Na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli nóż z widocznymi zabrudzeniami w kolorze brunatno-czerwonym, którym sprawca zadał ciosy pokrzywdzonym i ustalili bezpośrednich świadków. Na podstawie zebranych informacji Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła śledztwo.

Prokurator przedstawił 43-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa oraz dwa zarzuty naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia. Następnie, z uwagi na koniczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za czyn z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 148 par 1 kodeksu karnego grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawiania wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Paulina Harabin/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c