Awantura z rowerzystą w miejskim autobusie! Kierowca powiedział, że dalej nie pojedzie [WIDEO]

Jak opisała nam Czytelniczka, która przesłała nagranie, rowerzysta wszedł do zatłoczonego autobusu.

Wywiązała się wymiana zdań pomiędzy rowerzystą, a pasażerami, którzy stwierdzili, że nie ma miejsca dla roweru. Rowerzysta lżył pasażerów.

Wszystko zaczęło się na Przyczółku Grochowskim, gdzie do zatłoczonego autobusu wsiadł rowerzysta. Między kierowcą jednośladu, a pasażerami wywiązała się kłótnia, gdyż nie było miejsca na rower. Prawidłowo zareagował kierowca który stwierdził że nie pojedzie, jeżeli rowerzysta nie opuści pojazdu i wyłączył silnik. Rowerzysta zwyzywał kierowcę i pasażerów w wulgarny sposób, ale ostatecznie wysiadł na przystanku Międzynarodowa.

Zainterweniował w końcu kierowca, który stwierdził, że nie będzie jechał w takich warunkach. Padły wyzwiska i wulgaryzmy ze stony rowerzysty. Koniec końców wyszedł. Czy kierowca i pasażer mieli rację?

Jak możemy przeczytać w regulaminie, przewóz roweru jest możliwy pod pewnymi warunkami.

Przede wszystkim „To przywilej, który powinien być wykorzystywany w wyjątkowych okolicznościach, takich jak awaria jednośladu czy załamanie pogody”, co w tej sytuacji nie miało zastosowania. Dalej czytamy:

„Przewożąc rower uważaj, aby nie pobrudzić pasażerów i nie utrudniać innym wsiadania i wysiadania z pojazdu. Najlepiej przewozić rower poza godzinami szczytu, gdy w komunikacji miejskiej nie ma tłoku.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom (również rowerzystom), obsługa pojazdu, nadzór ruchu czy kontrolerzy biletów mogą wydawać stosowne wskazówki, którym pasażerowie powinni się podporządkować.

Jeśli istnieje ryzyko, że podróż z rowerem w pojeździe komunikacji miejskiej może być dla kogoś uciążliwa wysiądź i wybierz inny pojazd. Komunikacja miejska powinna służyć do przewozu rowerów w awaryjnych sytuacjach, nie zaś do codziennych dojazdów lub wieloosobowych wycieczek. Jeżeli chcesz łączyć przejazd rowerem z innymi środkami transportu miejskiego, rozważ użycie Veturilo lub pozostawienie roweru przy stojaku na węźle przesiadkowym„.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl