Będzie bardzo mroźno, śnieżnie i wietrznie! Pierwsze opady już za godzinę!

Najbliższe dni przyniosą bardzo duże ochłodzenie i silny wiatr, który potęgować będzie uczucie zimna. Pierwsze opady nastąpią już około godz. 17.00. Co prognozowane jest dalej?

Fot. Krzysztof Piasecki / Pogoda w stolicy, jak i w okolicy

„Chociaż spodziewane załamanie pogody rozpocznie się już dziś wieczorem, nadal prognozy nie są w 100% pewne i pomiędzy różnymi modelami zauważalne są rozbieżności, szczególnie jeśli chodzi o typ opadu – różnica rzędu 1℃ może o tym zadecydować” – opisuje Krzysztof Piasecki z fanpage’a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy.

„Pierwsze opady – opady śniegu – pojawią się już dziś (3.01) późnym popołudniem i wieczorem. Początkowo padać będzie słabo, później umiarkowanie. Stopniowo zacznie nasilać się też południowo zachodni wiatr, choć jeszcze nie przekroczy 40km/h. Temperatura około 0℃. Ciśnienie wyraźnie w dół, o północy już 1000hPa.

W nocy (3/4.01) temperatura nadal będzie się utrzymywać na poziomie 0/1℃, ale to od temperatury na wysokości 500-800m nad ziemią zależeć będzie rodzaj opadu. Na chwilę obecną prawdopodobnie będzie to mokry śnieg, lecz przejściowo może również padać deszcz ze śniegiem. Opady będą umiarkowane i dość intensywne, a spodziewana suma opadu to około 8-12mm (jeśli będzie to sam śnieg, rano pokrywa może wynieść 8-10cm). Dokuczać będzie umiarkowany i silny wiatr, w porywach do 50-65km/h, który powodować będzie zawieje śnieżne. Nad ranem już opady śniegu, lokalnie umiarkowane i intensywne – lepiej wstać wcześniej do pracy, gdyż warunki mogą być dość trudne. Co ciekawe, miejscami nie można wykluczyć nawet burz śnieżnych, choć ryzyko jest bardzo niskie.

Środa (4.01) bez zmian w kwestiach temperatury – nadal 0/1℃. Padać będzie już przeważnie sam śnieg (2-5cm). Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, do 50-65km/h; temperatura odczuwalna będzie więc wynosić -5/-10℃. Pod wieczór ciśnienie osiągnie swoje minimum, na poziomie około 986/989hPa, po czym zacznie dość szybko rosnąć.

Kolejnej nocy wciąż z opadami śniegu (1-5cm), a temperatura zacznie szybko spadać – czwartkowy poranek przyniesie do -8℃. Niestety nadal będzie wiać, a więc temperatura odczuwalna spadnie poniżej -15℃. Prawdopodobnie w ciągu dnia pojawi się jednak sporo rozpogodzeń, zaś ciśnienie będzie szybko rosnąć.

Podsumowując – będzie dość mocno wiać, pojawią się dość intensywne opady śniegu, ewentualnie deszczu ze śniegiem, a temperatura będzie wynosić około 0℃, po czym jutro w nocy szybko spadnie. Będzie więc ślisko. Po pogodowym zamieszaniu nadejdą temperatury poniżej -10℃”.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.