Bieg, defilada i Marsz Niepodległości. Co nas czeka w Święto Niepodległości?

W Święto Niepodległości planowane są trzy duże wydarzenia, a każde z nich wywoła niemałe utrudnienia w ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich naszych czytelników: jeżeli nie macie zamiaru brać udziału w wydarzeniach, planujcie podróże wcześniej.

Fot. marszniepodleglosci.pl

Fot. marszniepodleglosci.pl

Defilada historyczna

W Święto Niepodległości, 11 listopada, po południowych uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego wyruszy defilada historyczna, w której przemaszeruje ponad 400 rekonstruktorów w mundurach dawnych formacji wojskowych i będzie jechało 13 pojazdów wojskowych.

Około godz. 13.00 rekonstruktorzy ruszą z pl. Piłsudskiego, dalej przejdą ul. Królewską, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się piknik. Informacje: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/lekcja-historii-na-trakcie-kr-lewskim

Fot. Google Maps

Fot. Google Maps

Bieg Niepodległości

XXVII Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11.11 w al. Jana Pawła II. Trasa prowadzi al. Jana Pawła II, ul. Tytusa Chałubińskiego i al. Niepodległości – biegacze wystartują na skrzyżowaniu z ul. Stawki i pobiegną najpierw w kierunku południowym jezdnią wschodnią (czyli „pod prąd”), zawrócą przy ul. Rakowieckiej i pobiegną na północ jezdnią zachodnią (także „pod prąd”).

Miasteczko startowe będzie zlokalizowane na wysokości ul. Stawki. Od godz. 5.00 do 15.00 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. O godz. 10.00 zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. „Solidarności”. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10.30 – 13.00. Ruch ulicami poprzecznymi: al. „Solidarności”, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, a  w rejonie mety po dekoracjach i demontażu barierek. Informacje: http://aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-niepodleglosci/

Fot. aktywanawarszawa.waw.pl

Fot. aktywanawarszawa.waw.pl

Marsz Niepodległości

W środę o godz. 14.00 startuje Marsz Niepodległości. Według organizatorów może w nim uczestniczyć nawet 50 000 osób. W tym roku hasłem wydarzenia jest: „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski”. Manifestanci przejdą spod Ronda Dmowskiego Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego na Błonia Stadionu Narodowego. Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w rozmowie z Warszawą w Pigułce powiedział, ze marsz, podobnie, jak w poprzednich latach zarejestrowany jest na 50 000 osób.

Możliwe jednak, że w tym roku osób w nim uczestniczących będzie znacznie więcej. Środowiska narodowe jednoczą się, aby wyrazić protest przeciwko przyjęciu imigrantów do Polski. Niewykluczone jest także, ze będą apelować do nowego rządu o zmianę polityki w tej sprawie. Dzień po marszu są bowiem zaplanowane dwa ważne wydarzenia: szczyt w sprawie imigrantów na Malcie oraz posiedzenie nowego rządu.

Informacje na temat wydarzenia: https://marszniepodleglosci.pl

Fot. marszniepodleglosci.pl

Fot. marszniepodleglosci.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.