Burmistrz Bielan zdradza na kogo zagłosuję i wysyła Andrzejowi Dudzie…

Burmistrz Pietruczuk udostępnił na Facebooku post w którym zdradza na kogo zagłosuję. Porównuje obu kandydatów, a następnie informuje, że wyśle obecnemu prezydentowi prezent.

Fot. Bartłomiej Zborowski/East News

„Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda! Pięć lat Pańskiej kadencji minęło niezwykle szybko, może nawet to i lepiej ?‍♂

W niedzielę wybory. Wiele wskazuje na to, że jedne z ważniejszych w historii niepodległej Polski. A może najważniejsze.

? Dużo Pan ostatnio mówił o szacunku i odmieniał to słowo przez wszystkie przypadki. Niestety, nie mogę zapomnieć, że to właśnie Pan nie szanował lekarzy i nauczycieli. Nie szanował Pan sędziów. Nie szanował Pan kobiet. Nie szanował Pan osób z niepełnosprawnościami. Nie potrafił Pan uszanować mojego rodzinnego miasta i jego mieszańców, mówiąc o nich z lekceważeniem: warszawka. Nie szanował Pan nikogo, kto choć trochę różnił się opinią od Pana i Pańskich kolegów.

? Rafała Trzaskowskiego poznałem kilkanaście lat temu. Byliśmy wtedy po dwóch stronach politycznej barykady. Byłem opozycyjnym radnym w sejmiku wojewódzkim, a Rafał Trzaskowski ministrem cyfryzacji. Nasz punkt widzenia na wiele omawianych spraw był zgoła odmienny. Mimo tych różnic zawsze darzyliśmy się wzajemnym szacunkiem. Potrafiliśmy o tych różnicach rozmawiać i zawsze dochodziliśmy do porozumienia.

? Ostatnio często mówi Pan o konieczności współpracy z samorządem. Jednak nie mogę sobie przypomnieć, by choć raz pochylił się Pan nad głosami samorządowców. Nie wsparł Pan nas, gdy wskazywaliśmy, że kolejne finansowe obciążenia nakładane na samorządy przez Pana kolegów uniemożliwią nam działanie na rzecz społeczności lokalnych.

? Nawet nie zdawał Pan sobie sprawy, że lekceważąc głos samorządowców, lekceważy Pan również mieszkańców, od których pochodził ich mandat. Bo przecież nie powie mi Pan, że wyrazem troski o Polskę samorządową jest akcja „talon na balon” ?czyli wręczanie czeków bez pokrycia, z którą Polskę przemierza Pan Premier.

? Rafał Trzaskowski jest kandydatem, który przeszedł praktyczny kurs samorządu. Wiele razy podkreślał, że będzie samorządu bronił — tym samym broniąc obywateli. Doskonale rozumie, że rolą samorządu jest stać na straży interesów mieszkańców, nie rządu.

? I jeszcze jedna ważna sprawa. Ma Pan przewlekły problem z dotrzymywaniem słowa. Wszyscy to widzą, wszyscy to pamiętają. Pański brak wiarygodności, ataki na kolejne grupy społeczne, nie są niewidzialne. Na podstawie kilkunastu miesięcy bliskiej współpracy z Rafałem Trzaskowskim w warszawskim samorządzie z pełną stanowczością mogę powiedzieć, że on tego problemu nie ma i zawsze danego słowa dotrzymuje.

Dlatego, Panie Prezydencie, proszę nie brać tego do siebie, ale nie zagłosuję na Pana. Wybieram szacunek i samorząd ✌Głosuję na Rafała Trzaskowskiego!”

Burmistrz Pietruczuk dodał również, że nie wyślę Andrzejowi Dudzie książki o Bielanach, ale ma za to inny prezent. Jest nim szczęśliwy długopis z podobizná słonika.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c