Centrum Zdrowia Dziecka z bezpłatnym WiFi

26 marca był wyjątkowym dniem dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Od tego dnia zarówno dzieci, rodzice przebywający w szpitalu, jak i kadra Instytutu mogą w nieograniczony i szybki sposób korzystać z bezpłatnego WIFI. Już od wczoraj z siecią StarNet połączyło się ponad 700 osób.

Fot. Pixabay

W ramach akcji informacyjnej od samego rana pacjentów CZD spotkało wiele atrakcji. Przyjeżdżających do szpitala pacjentów witały unoszące się w powietrzu wielkie bańki mydlane, a przy Wejściu Głównym do Instytutu i  Poradni Specjalistycznych bajkowe postaci: Elsa i Olaf, Minionki, troll Karol, a także – jak się okazało nie taki groźny – Lord Vader. Animatorzy i  pracownicy StarNet Telecom rozdawali  baloniki napełnione helem, malowali dzieciom buzie, robili balonikowe zabawki i starali się umilić pacjentom czas.

Firma StarNet Telecom oraz Centrum Zdrowia Dziecka zaprosiły do współpracy artystów i muzyków, którzy pomogli stworzyć w tym dniu wyjątkową atmosferę: Jakub Wesołowski – aktor, odwiedził Pacjentów w Klinice Urologii Dziecięcej, Neurochirurgii i Klinice Onkologii, Monika Mariotti – aktorka oraz piosenkarka, zaśpiewała dla dzieci włoskie przeboje, a Paweł „Biba” Binkiewicz – piosenkarz i konferansjer, skradł serca dzieci swoją niewiarygodną pozytywną energią i muzyką, a także w niezwykle żywiołowy sposób poprowadził całą część widowiskową. Odbył się też dynamiczny pokaz disco dance w wykonaniu dziecięcych, utalentowanych tancerzy: Michała Kandefera, Konstancji Kozankiewicz i Laury Bakun – wychowanków Egurrola Dance Studio.

Uruchomienie sieci WIFI dla pacjentów to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w obecnych cyfrowych czasach, w których ludzie komunikują się w dużej mierze przez Internet, dostęp do niego w szpitalach jest bardzo ważny. Nadal jednak wiele placówek medycznych w Polsce nie zapewnia pacjentom i ich rodzinom możliwości korzystania z bezpłatnego, nieograniczonego dostępu do internetu.

Rozmowy z Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka StarNet Telecom rozpoczęła w drugiej połowie 2017 roku. Następnie przystąpiono do zamówienia urządzeń i ostatecznie prac, przy których pracowało kilkunastu wykwalifikowanych inżynierów firmy. Ostatecznie, w ciągu miesiąca udało się zakończyć projekt i przeprowadzić testy. Od 26 marca każdy pacjent i odwiedzający CZD może bez ograniczeń korzystać z dostępu do bezpłatnego Internetu.

– Pobyt dziecka w szpitalu to stres zarówno dla dziecka, jak również dla rodziców, dlatego staramy się zapewnić naszym małym pacjentom różnego rodzaju animacje i eventy, aby odwrócić ich uwagę od badań i zabiegów.  Jesteśmy wdzięczni firmie StarNet Telecom za uruchomienie Wifi dla pacjentów w naszym Instytucie, niewątpliwie dostęp do internetu uprzyjemni dzieciom i rodzicom czas wolny, ale również ułatwi kontakt z bliskimi – podsumowuje Katarzyna Gardzińska, rzecznik Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” został wyposażony w nowoczesną instalację opartą o najwyższej klasy urządzenia WiFi (zamontowanych zostało blisko 80 anten), które posiadają wszelkie certyfikaty wymagane przez placówki medyczne – nie zakłócają pracy uradzeń medycznych.

W CZD leczą się dzieci z całej Polski, które nie mają codziennego kontaktu z rodzinami. Dodatkowo Internet obok funkcji komunikacyjnej oraz rozrywkowej, ma też funkcję edukacyjną. Dzieci w związku z chorobą, muszą przebywać w szpitalu, ale dzięki dostępowi do sieci nie są uwięzione w czterech ścianach, są w kontakcie z zewnętrznym światem i bliskimi.

– Spędziłem dużo czasu z synem w Centrum Zdrowia Dziecka. Szybko zorientowaliśmy się czego brakuje. Większość dzieci zabija czas ze smartfonem, tabletem tym bardziej, że wiele z nich jest przykuta do łóżka. Okazało się że telewizja już jest passe. Nieograniczony dostęp do Internetu w dzisiejszych czasach jest nieoceniony! Liczę, że praca, którą wykonaliśmy przyniesie wiele pożytku pacjentom i ich rodzinom – podsumowuje Piotr Dąbroś.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.