„Ciała najczęściej spłukiwane są w toalecie”. Warszawska prokuratura będzie szukać kobiet które dokonały aborcji?

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie namawiania kobiet do aborcji, co miałoby się dokonywać  na jednym z forów internetowych. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Fundacja Pro – Prawo do życia.

Fot. Pixabay

W ramach akcji „Stop biznesowi śmierci” Fundacja Pro – Prawo do życia złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa pomocnictwa w aborcji przez moderatorki jednego z internetowych forów.

Miały się one zajmować pośrednictwem w sprzedaży i zamawianiem z zagranicy preparatów poronnych. Udzielać również kobietom rad co do przyjmowania i dawkowania preparatów poronnych oraz wspierać je psychicznie w zamiarze dokonania aborcji.

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego Warszawa Śródmieście z dnia 9 maja br., wszczęte zostało śledztwo w niniejszej sprawie. Za pomaganie w aborcji grozi do 3 lat więzienia.

Jak relacjonuje fundacja, prokuratura prawdopodobnie będzie również ustalać tożsamość użytkowników forum, w szczególności kobiet, które opisywały na stronie przebieg swoich aborcji, dokonywanych z pomocą moderatorek serwisu.

„To dobra wiadomość. Mam nadzieję, że osoby zarabiające na dramacie kobiet i cierpieniu dzieci zostaną ukarane” – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do życia. „To wszystko dzieje się jawnie, czytanie forum budzi przerażenie. Trzeba jak najszybciej zakończyć ten proceder” – dodaje Dzierżawski.

Aborcja farmakologiczna polega na wywołaniu poronienia przez połknięcie środków poronnych. Jak pisze fundacja Pro – Prawo do życia, ciała dzieci po wykonaniu aborcji najczęściej spłukiwane są w toalecie.

Jak dodaje zawiadamiający, na forum wielokrotnie dochodziło do dramatycznych wydarzeń związanych z wykonywaniem domowych aborcji. Namawiane do tego czynu kobiety regularnie opisują swoje cierpienie i wyrzuty sumienia:

„Ciężko mi to pisać ale widziałam wykształcony płód główka, raczki złożone jakby do modlitwy nóżki i to wisiało z pępowiną bo musiałam złapać za ten sznureczek żeby poszło, boże to było okropne płakałam pół godz na kiblu.”

„To już koniec… boże dziewczyny siedzę i wyje…. ono miało główkę, raczki, nóżki… widziałam je dokładnie, czułam jak wychodziło… jestem przerażona (…) masakra jakaś to wszystko. nigdy więcej tego nie chce, nigdy. Mam poczucie winy.”

Fundacja Pro – Prawo do życia zapowiada kolejne działania przeciwko namawianiu kobiet do aborcji. Zamierza również podjąć następne kroki prawne przeciwko organizacji, która odpowiada za forum.

Źródło: Fundacja Pro – Prawo do życia

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.