Co słychać w warszawskich lasach? Zobacz w sieci! [FILMY]

Gdzie prowadzone są odłowy dzików? Dlaczego wycina się drzewa w warszawskich lasach? Dla kogo są zajęcia prowadzone w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej? Na wszystkie te pytania będzie można znaleźć odpowiedź w krótkich filmach prezentujących działalność Lasów Miejskich-Warszawa.

Chcemy pokazać mieszkańcom po co została stworzona taka jednostka jak Lasy Miejskie-Warszawa. Blisko 15% powierzchni stolicy to lasy. W Warszawie mamy niezwykle bogatą faunę i florę. O swojej pracy chcemy opowiedzieć w filmów prezentujących nasze działania, a jest to nie tylko dbanie o drzewostan, ale również edukacja czy rehabilitacja leśnej zwierzyny – mówi Błażej Dałek, kierownik Działu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich-Warszawa.

Filmy o działalności Lasów Miejskich-Warszawa będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału YouTube jednostki.

W krótkich materiałach poruszone zostaną m.in. tematy związane z pielęgnacją drzewostanu, prowadzeniem wycinki drzew czy pomocą w pielęgnacji „lasów prywatnych” (nie stanowiących własności Skarbu Państwa).

Poruszona będzie również tematyka zwierząt żyjących w lasach, a także opieki nad nimi. W filmach zaprezentowane zostanie również działanie Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt przy ul. Korkowej 170A, skąd blisko 2/3 wyleczonej zwierzyny powraca do naturalnego środowiska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.