Czekoladowa kolejka Wedla w Muzeum Kolejnictwa

Podczas tegorocznych ferii zimowych w dniach 1-14 lutego Muzeum Kolejnictwa, wraz z E. Wedel, przygotowało dla zwiedzających wyjątkowo słodką atrakcję. Jest nią Czekoladowa Makieta Kolejowa wykonana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel – Janusza Profusa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Makieta została wykonana z ok. 500 kg wedlowskiej czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Jest wykonana w skali G, czyli 1:22,5. Jedynymi elementami, które nie zostały zrobione z czekolady to mechanizmy kolejki oraz tory, których łączna długość wynosi ok. 30 metrów. Na makiecie, wykonanej głównie z czekolady deserowej, są m.in. góry porośnięte drzewami, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Centralnym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale.

 Makieta była już pokazywana na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie oraz na targach „Festiwal Czekolady i Słodyczy” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 13-15 listopada 2015 r.

Czekoladowej rzeźbie towarzyszyć będzie mini-wystawa starych opakowań czekolad Wedla z lat 80-tych z motywami kolejowymi autorstwa Bohdana Wróblewskiego, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Kolejnictwa.

 Wstęp na makietę w ramach biletu wstępu do Muzeum (bez dodatkowych kosztów).

W poniedziałki 1 i 8 lutego wstęp do Muzeum jest BEZPŁATNY.

Cennik biletów wstępu do Muzeum:
Normalny – 12 zł
Ulgowy – 6 zł
Rodzinny (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) – 35 zł
Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie

 W okresie ferii zimowych w dniach 1-14 lutego Muzeum jest otwarte w niezmienionych godzinach:
Pon.-Piąt. – 9:00-16:00
Sob.-Niedz. – 10:00-17:00


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.