Czy będzie 800 plus? Donald Tusk oświadcza

Donald Tusk spotkał się z przyszłymi ministrami. Nowy rząd ma zacząć funkcjonować 11 lub 12 grudnia. Przyszły szef rządu był pytany o 800 plus. Jego deklaracja nie pozostawia wątpliwości.

Fot. Alexandros Michailidis / Shutterstock

W odpowiedzi na pytania dotyczące programu 800 Plus, Donald Tusk stwierdził, że „Przyszły pan minister finansów zapewnił przyszłą radę ministrów, że w nowy rok zacznie się od wypłaty 800+”. Dodał również, że mimo negatywnej propagandy i trudności zostawionych przez odchodzący rząd, 800 Plus stanie się rzeczywistością.

Lider Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że środki na ten cel są zagwarantowane w projekcie budżetu, którego brak jest jednym z największych zaniedbań poprzedniego rządu. Tusk zobowiązał się do naprawienia tej sytuacji i zagwarantowania niezbędnych funduszy.

Przyszły premier zagwarantował również realizację zapowiadanych podwyżek w sektorze publicznym, w tym dla nauczycieli. Zadeklarował, że obiecane podwyżki wynagrodzeń o 30% będą wypłacane, a środki na ten cel są już zabezpieczone w budżecie.

Podkreślając różnicę między obietnicami a rzeczywistością, Tusk zwrócił uwagę na niespełnione obietnice podwyżek przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jego celem jest zapewnienie, by obietnice te zostały zrealizowane i by ludzie, którzy oczekiwali na podwyżki, nie czuli się rozczarowani.

Oprócz programu 800 Plus, Donald Tusk poruszył inne pilne kwestie, z którymi nowy rząd będzie musiał się zmierzyć. Wśród nich wymienił sytuację na granicy z Ukrainą, wprowadzenie e-zawiadomień oraz przystąpienie Polski do instytucji Prokuratora Europejskiego.

Podsumowując, Donald Tusk i jego rząd zobowiązują się do wprowadzenia istotnych reform i programów, mających na celu poprawę sytuacji ekonomicznej oraz życia codziennego obywateli Polski.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]