Długi pościg policyjny w Otwocku. Trzy razy próbował przejechać policjantów

Kryminalni z otwockiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Otwocka. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie czynnych napaści na otwockich policjantów. Prokurator przedstawił mu już trzy zarzuty. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Fot. KSP

Fot. KSP

W połowie lipca tego roku załoga patrolowa z otwockiej komendy zatrzymała do kontroli drogowej kierującego chryslerem. Mężczyzna zatrzymał pojazd, a następnie nie czekając na zbliżającego się do niego policjanta, z piskiem opon odjechał. Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem. Załogi znajdujące się w pobliżu miejsca zdarzenia, słysząc komunikat radiowy, również ruszyły w pościg za chryslerem.

„Pirat drogowy” pędził ulicami Otwocka nie zważając na jadące za nim radiowozy. Kierowca przypuszczalnie usiłował „zgubić” pościg, wjeżdżając w mniejsze uliczki miasta. Na widok radiowozów umyślnie kierował swój pojazd w kierunku funkcjonariuszy usiłujących dokonać zatrzymania, zmuszając ich do zaniechania wskazanej prawnie czynności służbowej. Podczas policyjnego pościgu mężczyzna prawdopodobnie trzykrotnie dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy. W wyniku tego działania mężczyźnie udało się zbiec.

Funkcjonariusze w krótkim czasie odnaleźli porzucony pojazd, ale mężczyzna ukrył się przed organami ścigania. Prowadzona przez otwockich kryminalnych praca operacyjna doprowadziła ich do ustalenia miejsca przebywania prawdopodobnego sprawcy. Trzy dni temu 20-letni mieszkaniec Otwocka został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty za czynną napaść na mundurowych. Wczoraj otwocki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KSP

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c