Drogowcy odebrali trzecie auto do e-kontroli. Mandaty leją się strumieniami

Już ponad 100 tysięcy nieuczciwych kierowców „złapały” auta kontrolujące opłaty za parkowanie. „Dziś odebraliśmy trzeci pojazd, który od 7 września będzie kontrolował rozszerzoną strefę płatnego parkowania” – poinformował ZDM.

For. ZDM

7 września Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) rozszerzy się o 7,8 tys. miejsc postojowych i obejmie znaczny obszar Pragi-Północ oraz Woli. Aby skutecznie kontrolować nową strefę, ZDM powiększa flotę e-kontroli.

Właśnie dotarł trzeci pojazd wyposażony w kamery i czujniki do kontrolowania opłat parkingowych. Dostarczyła go warszawska firma Smart Factor, w ramach podpisanej w zeszłym roku umowy na uruchomienie systemu elektronicznej kontroli w mieście.

System elektronicznej kontroli strefy z parkomatami funkcjonuje od 7 stycznia. Tego dnia po raz pierwszy na ulice wyjechały elektryczne auta. Do 31 lipca skontrolowały w sumie 679 741 pojazdów zaparkowanych w strefie.

Po systemowej weryfikacji ZDM nalicza właścicielowi auta opłatę dodatkową. Do tej pory dwa auta pozwoliły na wystawienie 100 241 opłat dodatkowych. W tym samym czasie piesze patrole ukarały 116 524 kierowców.

System e-kontroli jest bardzo precyzyjny. Skanuje tylko tablicę rejestracyjną kontrolowanego pojazdu, automatycznie wymazuje wszystkie obrazy i wizerunki osób, które mogą pojawić się podczas robienia zdjęć. Kontrola wykonywana jest dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Po to, aby wyeliminować pomyłki lub pojazdy, których kierowcy właśnie idą do parkomatu.

Numery umieszczone na sfotografowanych tablicach są automatycznie porównywane z bazą zawierającą wniesione opłaty za parkowanie. Numery samochodów, których kierowcy zapłacili za postój, mieli abonament lub zapłacili poprzez aplikację mobilną, są od razu kasowane. System przekazuje jedynie numery rejestracyjne tych aut, których kierowcy nie uiścili opłaty w SPPN.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c