Duże ognisko po weselu w Rembertowie. Zakazić mogło się ponad 100 osób! Mamy szczegóły!

Wcześniej informowaliśmy, że do wzrostu zakażeń mogło przyczynić się wesele, jakie odbyło się w Rembertowie. Stanowisko Sanepidu potwierdza te przypuszczenia. Mamy szczegóły.

Fot. Warszawa w Pigułce

O pytanie w tej sprawie zwróciliśmy się do Joanny Narożniak, Rzecznik WSSE w Warszawie.

„Potwierdzone zostało wystąpienie nowego ogniska domowego na terenie województwa mazowieckiego o charakterze większej uroczystości rodzinnej – wesele. Impreza odbyła się na terenie Rembertowa w 2. połowie lipca. Uczestniczyła w nim jako gość weselny osoba zakażona” – poinformowała rzecznik.

„Obecnie prowadzone są dochodzenia epidemiologiczne w tej sprawie zarówno przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, jak i przez inne powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, ponieważ goście pochodzili nie tylko z powiatu m.st. Warszawy.

Dotychczas PPIS w m.st. Warszawie potwierdził 17 osób z dodatnim wynikiem badania na obecność koronawirusa z powiatu warszawskiego. Kilkanaście osób z już potwierdzonym zakażeniem odnotowały dodatkowo także inne powiatowe inspekcje sanitarne. Osoby przebywają w izolacji domowej. O stanie zdrowia tych osób nie mam informacji.

Osoby mające kontakt z osobą zakażoną zostały objęte kwarantanną. Osób objętych kwarantanną w ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez powiatowe inspekcje sanitarne z tego ogniska jest ponad 100. Zostały zlecone wymazy, które potwierdzą lub wykluczą w badaniach laboratoryjnych zakażenie SARS-CoV-2″.

Rzecznik zastrzega, że dane mogą ulec zmianie, ze względu na to, że działania wciąż trwają.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c