Duże zmiany komunikacyjne przy Dworcu Centralnym

Niepełnosprawni i osoby starsze zyskają możliwość swobodnego przejścia na drugą stronę ulicy w rejonie Dworca Centralnego. Skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. E. Plater zostanie bowiem przebudowane.

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

img-0043_1448536811

fot. ZDM

fot. ZDM

Trwa przyjmowanie dokumentów zgłoszeniowych na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego tej inwestycji. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas na przygotowywaniu projektu do 24 kwietnia 2016 r. Powinien on przedstawić też dwie koncepcje planowanych prac.

Co dokładnie mają zawierać? Pierwsza ma uwzględniać zaprojektowanie przejść dla pieszych przez Al. Jerozolimskie i ul. Emilii Plater, łącznie z przejazdem rowerowym oraz poprowadzeniem ruchu rowerowego północ-południe w formie pasów rowerowych.

W planach zakładane jest też doprowadzenie do Al. Jerozolimskich pasów rowerowych w ciągu ul. Emilii Plater, po stronie Dworca Centralnego. Koncepcja ma zawierać korektę geometrii skrzyżowania i łuków na skrzyżowaniu oraz rozważenie możliwości wybudowania pasa do skrętu w prawo na zachodnim wlocie Al. Jerozolimskich.

Kluczowe kwestie

Po przedstawieniu koncepcji ZDM wspólnie z Inżynierem Ruchu m. st. Warszawy podejmie decyzję o rozwiązaniach, które ma zawierać projekt docelowy. Musimy wziąć pod uwagę interes kierowców, tak, aby wprowadzone rozwiązania nie pogorszyły warunków jazdy i przepustowości.

Z drugiej jednak strony chcemy zadbać o tych uczestników ruchu, którzy do tej pory nie mieli możliwości przejścia na drugą stronę ulicy, w rejonie Dworca Centralnego, a jedyną alternatywą były przejścia podziemne.

Po przeprowadzonej modernizacji niepełnosprawni i osoby starsze będą mogli dostać się na teren dworca oraz przejść na druga stronę Al. Jerozolimskich bez większych przeszkód. Przeanalizujemy dwa warianty, które przygotuje wykonawca, dopiero wtedy podejmiemy ostateczna decyzję o tym, jak będą wyglądać docelowe zmiany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.