Duże zmiany w rozkładzie SKM

 

Fot. SKM Warszawa

Fot. SKM Warszawa

Na linii rembertowskiej zostaną zlikwidowane poranne kursy pociągów KM realizowane ze stacji Warszawa Rembertów. W ich miejsce zostanie uruchomiony dodatkowy kurs SKM. Dla linii SKM S1, S3 i S9 główne zmiany dotyczą godzin odjazdów pociągów ze stacji. Korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami remontowymi i modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

SKM S1

Pociągi SKM S1 od 15 marca będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Zostanie utrzymane kursowanie uzupełniającej linii autobusowej ZS1 obsługującej trasę Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, z wyjątkiem 2, 3 i 7 kwietnia.Honorowanie biletów na linii pruszkowskiej. Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Uwaga! Pasażerowie z biletami ZTM w pociągach KM niewyposażonych w kasowniki, w celu skasowania lub aktywowania biletów, powinni udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM).Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednie stacji) są honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM obowiązuje w autobusach linii:
· ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni
· 127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni
· 178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
· 187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni
· 191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
· 194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy
· 517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni
· 716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy
· 717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Zmiany organizacji ruchu kolejowego na linii pruszkowskiej są związane z przebudową mostu nad Utratą. Kolejna modyfikacja rozkładu dla linii S1 jest planowana na 1 kwietnia – została ona już uwzględniona w upublicznionych rozkładach jazdy SKM i KMDla pociągów SKM S1 – obsługujących odcinek otwocki – największa zmiana dotyczy pociągu wyruszającego do Otwocka z Warszawy Zachodniej o godzinie 7.20. Pociąg – w związku ze zmianami tras wybranych pociągów kursujących linią średnicową – będzie kursował przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

SKM S2

Od 15 marca nie będą realizowane połączenia Kolei Mazowieckich z Rembertowa(odjazdy o godzinie 6.59 i 7.29) w kierunku centrum. W ich miejsce zostanie uruchomione dodatkowe połączenie SKM na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 7.15 z peronu przy torze 3.Dodatkowo, na wniosek ZTM, dwa przyspieszone pociągi Kolei Mazowieckich będą zatrzymywały się w Rembertowie (odjazdy ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 6.23i 8.22). Pociąg z Mrozów do Warszawy Zachodniej (odjazd ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.22) będzie zestawiany z trzech jednostek.Od 16 marca nie będzie funkcjonował uzupełniający kurs realizowany przez SKM S20 na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia peron 8.Zmiany organizacji ruchu kolejowego na odcinku rembertowskim wynikają z przebudowy układu torowego w sąsiedztwie stacji Warszawa Rembertów. W efekcie nie będzie możliwe korzystanie m.in. z toru odstawczego za peronem, z którego wyruszały pociągi KM rozpoczynające bieg
w Rembertowie. Uruchamiany w zamian pociąg SKM – wykorzystując przerwę w kursowaniu pociągów w kierunku wschodnim – będzie zaczynał kurs na torze przy peronie 3. Zaproponowana przez PKP PLK organizacja ruchu pozwoli uniknąć długotrwałych zamknięć torowych na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna oraz odwołania dużej liczby pociągów SKM i KM. Znaczące utrudnienia w ruchu kolejowym zostaną ograniczone do sześciu dni (trzy dnia na przełomie maja i czerwca oraz trzy dni w okresie wakacyjnym).

SKM S3 i S9

Od 15 marca dla linii legionowskich S3 i S9 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów wybranych pociągów. Wynikają one ze zmian rozkładów jazdy pociągów innych przewoźników.

Źródło: www.skm.warszawa.pl

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.