Dzień Dziecka z Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczcie, jakie atrakcje zaplanowano!

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego. 1.06 (środa) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z cyklu „Fotograf w podróży z dzieckiem”. Anna i Marcin Szymczakowie opowiedzą jak zaplanować a przede wszystkim przeżyć wspaniałą przygodę w odległych krainach, zwiedzać świat z dzieckiem i fotografować ruchliwe pociechy. A mają w tym doświadczenie, podróżują z 9-letnią córką i 3-letnim synkiem. Na co dzień współtworzą stronę www.slajdypodroznicze.pl. – 0 informuje Muzeum Powstania Warszawskiego.

Symbol Polski Walczącej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fot. Warszawa w Pigułce

Symbol Polski Walczącej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fot. Warszawa w Pigułce

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja: [email protected]

Dodatkowo 04.06 (sobota) zapraszamy na warsztaty „Budujemy Warszawę z klocków lego”. Dla dzieci w wieku 5-7 lat zajęcia odbędą się o godz. 10.00, dla dzieci w wieku 8-12 lat o godz. 12.00. W tym czasie dzieci będą miały możliwość zbudować Warszawę z klocków lego a przy okazji obejrzeć wystawę „Legowiska”. Czynna: 1–4.06, w godz. 10.00-18.00. Wystawa zainspirowana dziecięcą wyobraźnią została przygotowana z myślą o najmłodszych. Jej autor, Tomasz Bielawski uchwycił stereo­skopowym aparatem tajemnicze życie postaci lego. Przez okulary fotoplastikonu zajrzymy do magicznego świata ludzików i sprawdzimy, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach.

Wstęp wolny na warsztaty. Obowiązuje rejestracja: www.1944.pl

  W Fotoplastikonie Warszawskim w każdą niedzielę odbywają się spotkania z cyklu „LENIWA NIEDZIELA Z…”

Cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą a także książką, progra­mem i filmem. Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.00.

Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj, mi mamo”.

05.06 (niedziela) 11.00 | Rejestracja: www.1944.pl

„LENIWA NIEDZIELA Z TYPOGRAFIĄ”

Razem z prowadzącym Janem Bajtlikiem uczestnicy stworzą widoki Warszawy z lotu Ptaka za pomocą typografii. Jan Bajtlik – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca ilustracji, książek autorskich i plakatów, zdobywca wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Tworzy autorskie projekty wydawnicze dla dzieci: AUTO, KOREK, TYPOGRYZMOL.

Warsztaty są skierowane do wszystkich zainteresowanych, w wieku 5-10 lat, a udział w nich jest bezpłatny.

12.06 (niedziela) 11.00 | Rejestracja: www.1944.pl

„LENIWA NIEDZIELA Z WYDAWNICTWEM NASZA KSIĘGARNIA”

Razem z wydawnictwem „Nasza Księgarnia” będziemy przypominać kultowe dla pokolenia dzisiejszych trzydziesto i czterdziestolatków książeczki „Poczytaj mi, mamo”. Spotkanie z ilustratorem Danielem de Latour.

19.06 (niedziela) 11.00 | Rejestracja: www.1944.pl

„LENIWA NIEDZIELA Z EDYTĄ JUNGOWSKĄ”

Znana aktorka teatralna i filmowa przeniesie najmłodszych w świat bajek z jej dzieciństwa. Czytane fragmenty książki przeplatane będą inte­raktywną zabawą oraz rozmową z dziećmi.

26.06 (niedziela) 11.00 | Rejestracja: www.1944.pl

„LENIWA NIEDZIELA Z ARCHITEKTURĄ”

Warsztaty prowadzone przez Barbarę Domaradzką, historyczkę sztuki i animatorkę kulturalną. Mali architekci wykonają elementy makiety miasta w oparciu o historyczne założenie urbanistyczne. Ich projekty będą inspirowane warszawską archi­tekturą, zabytkami i detalami.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c