Dziennikarze śledczy odkrywają sekrety polskich gangsterów

Rynek wydawniczy właśnie zasiliła nowa pozycja z kategorii literatury faktu. Pershing – Król życia to opowieść o życiu i śmierci najsłynniejszego polskiego gangstera lat 90. Na 266 stronach znajdziemy przebieg jego gangsterskiej kariery, anegdoty z prywatnego życia oraz unikatowe zdjęcia.

Fot. Materiały prasowe

Andrzej Kolikowski ps. Pershing był ulubieńcem prasy przez niemal całe lata 90. Dziennikarze chętnie rozpisywali się o jego procesach i prywatnym życiu, tytułując go najsłynniejszym polskim gangsterem. Społeczeństwo z wypiekami na twarzy czytało o jego wyjazdach do USA i podziwiało eleganckie garnitury, luksusowe samochody czy biżuterię. Żył takim życiem, o jakim w tamtym okresie marzyła większość Polaków.

Teraz, dwadzieścia lat po jego śmierci, dziennikarze kryminalni Filip Czerwiński i Piotr Szatkowski postanowili przyjrzeć się tej postaci na nowo. Docierając do ludzi, z którymi się przyjaźnił, poznali jego życie od kuchni i dowiedzieli się, jaki naprawdę był człowiek noszący miano polskiego bossa numer jeden.

Rozmówcami autorów są:

Andrzej F. ps. Florek, lojalny i zaufany współpracownik Pershinga, który ochraniając swojego szefa kilkukrotnie otarł się o śmierć. W kwietniu 1994 roku, przez pomyłkę został zaatakowany pod domem Kolikowskiego w Ożarowie. Mimo trzech postrzałów przeżył. W 1999 roku wysadzono w powietrze jego samochód, dając mu do zrozumienia, aby odpuścił przyjaźń z Pershingiem. Zdarzenie przyniosło jednak efekt odwrotny do zamierzonego

Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy polski jasnowidz, który od początku lat 90 aż do jego śmierci był bliskim znajomym Kolikowskiego. Gangster regularnie pytał go o rady i prosił o wizje. W listopadzie 1999 roku udali się we wspólną podróż do Stanów Zjednoczonych, aby kibicować w walce Andrzejowi Gołocie.

Jarosław Pieczonka ps. Miami –  były policjant, który w czasach PRL-u został zwerbowany przez wojskowy kontrwywiad. Po przemianach ustrojowych skierowano go do policji, gdzie pracował jako tzw. agent-śpioch, zbierając informację o przestępstwach wewnątrz organów ściągania. Finalnie policjant do walki z przestępczością zorganizowaną.

Autorami książki są prowadzący popularne kanały o tematyce kryminalnej:

Filip Czerwiński twórca Mafii PL, popularnego kanału o przestępczości zorganizowanej. Zamieszczone tam materiały w ciągu czterech lat obejrzano ponad 40 milionów razy. Właściciel portalu online-mafia.pl. Prelegent Krakowskiego Czwartku Kryminalnego oraz twórca podcastu Mafijne historie.

Piotr Szatkowski, który w serii „Przesłuchanie” na kanale Kryminalna Polska przeprowadził dziesiątki wywiadów z gangsterami, policjantami, autorami, postaciami ze świata show-biznesu, a nawet politykami. Zaangażowany w akcje społeczne na rzecz osób pomówionych. Właściciel portalu informacyjnego kryminalnapolska.pl. Książkę można nabyć pod adresem: https://crimeshop.pl/pershing/.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c