Gnał quadem po chodniku. Pijany, bez prawa jazdy, ubezpieczenia i tablicy rejestracyjnej

Funkcjonariusze przerwali szaleńczą jazdę kierowcy quada, który według zgłaszających jeździł po chodniku w strefie zamieszkania. Nie posiadał on uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, ubezpieczenia oraz nie był dopuszczony do ruchu.

Fot. Pixabay

We wtorek w nocy dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał informację dotyczącą kierowcy quada, który miał szybko jeździć po chodniku w strefie zamieszkania po ulicach Ostrołęki.

Na miejscu już po chwili byli już policjanci ruchu drogowego, którzy zauważyli pojazd. Mężczyzna jadąc szybko przejechał przez parking znajdujący się w rejonie ostrołęckiej spółdzielni mieszkaniowej i kierował się w kierunku strefy zamieszkania.

Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Jego kierującym okazał się 34 – letni mieszkaniec Ostrołęki, było od niego czuć alkohol.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Podczas dalszej kontroli okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie posiada tablicy rejestracyjnej, ubezpieczenia oraz nie jest dopuszczony do ruchu, ponieważ nie posiada homologacji.

Sprawdzenie 34 – latka w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę i w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Autor: asp. Tomasz Żerański / KPP Ostrołęka

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.