Górczewska będzie zwężona. Protestują nawet mieszkańcy

„Zmiany na ul. Górczewskiej rozpoczną się na Woli. Na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Młynarskiej droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dzięki temu ruch zostanie tam uspokojony, a ulica stanie się bardziej przyjazna warszawiakom” – zapowiada Ratusz. Kierowcy i mieszkańcy jednak zadowoleni nie są.

Fot. Mikiapole3 / warszawa.wikia

Czytelnicy masową piszą do nas niezadowoleni ze zmian jakie nastąpią na Górczewskiej. Ma ona być zwężona do dwóch pasów, a pasy do skrętu w prawo zostaną natomiast zlikwidowane na skrzyżowaniu z ulicą Płocką.

Kierowcy ze zmian zadowoleni nie są, bo w godzinach szczytu przejazd Górczewską i tak jest utrudniony. Stracą nie tylko kierowcy, bowiem mieszkańcy jeżdżą tamtędy komunikacją miejską.

Powody do zadowolenia mają jednak rowerzyści. Po obu stronach drogi powstaną dwukierunkowe drogi rowerowe. Ponadto przy ul. Górczewskiej przewidziano dostawienie kolejnych stacji Veturilo.

Są jeszcze dwa plusy takiego rozwiązania. Pierwsza to zieleń. Ratusz zapowiada bowiem szpaler drzew i krzewów.

Druga to parkingi. „Ulokowano je przede wszystkim w pobliżu punktów usługowo-handlowych, a także instytucji publicznych. Tam gdzie tylko było to możliwe, miejsca parkingowe przy jezdni zaprojektowano w układzie dwa miejsca – drzewo. Dzięki temu wyraźnie podkreślony zostanie zielony, miejski charakter ulicy” – zapowiada Ratusz.

„Dodatkowo w pobliżu stacji metra Płocka powstaną miejsca chwilowego zatrzymania w formule „Kiss & Ride”. Dzięki temu pasażerowie będą mogli spokojnie i bezpiecznie wysiąść z podwożących ich do metra samochodów” – dodają urzędnicy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.