Green Caffe Nero ma wstępne ustalenia na temat produktów w lokalu. „Partia produktów nabiałowych lub jaj dostarczona do naszej piekarni…”

Klienci sieci zaczęli zgłaszać się do szpitala tak więc firma sama zgłosiła się do Sanepidu. Mamy oświadczenie Green Caffe Nero w tej sprawie. Są już wstępne ustalenia.

Fot. Pixabay / oświadczenie

„Wstępne ustalenia wskazują, że partia produktów nabiałowych lub jaj dostarczona do naszej piekarni zaopatrującej kawiarnie w ciasta, mogła nie spełniać wymogów bezpieczeństwa żywności. Utrzymująca się od dłuższego czasu upalna pogoda prawdopodobnie dodatkowo przyczyniła się do zaistniałej sytuacji” – Pisze sieć w oświadczeniu.

„(…) Na bieżąco monitorujemy sytuację, dostosowujemy się operacyjnie do zaleceń Sanepidu, jak również jesteśmy w kontakcie z poszkodowanymi osobami”.

Co zrobiono do tej pory

„Natychmiast wprowadziliśmy działania zapobiegawcze, tj. wycofaliśmy wszystkie ciasta z kremem w kawiarniach Green Caffè Nero w Polsce, które mogłyby się okazać potencjalną przyczyną sygnalizowanych niedyspozycji żołądkowych.

Poddaliśmy produkty i surowce dodatkowym niezależnym badaniom laboratoryjnym, poza tymi które wykonujemy regularnie. Próbki pobraliśmy w różnych kawiarniach. Wszystkie wyniki są prawidłowe, w żadnej próbce nie wykryto bakterii salmonelli. Dalej badamy nasze produkty, aby znaleźć źródło problemu.

Dodatkowo niezależne badania bezpieczeństwa produktów wykonuje nasza piekarnia. Raz w tygodniu w różnych dniach kontrolerzy z laboratorium pobierają próby surowców i gotowych produktów, wymazy powierzchni produkcyjnej i rąk pracowników. Cotygodniowe badanie wykonane w dniu 28 maja br. nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Wystosowaliśmy również prośbę do wszystkich dostawców piekarni o przesłanie badań poszczególnych partii surowców – czekamy na wszystkie odpowiedzi w tej sprawie”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.