Innogy podniosło ceny prądu. Firma analizuje sytuację

Rząd obiecał, że podwyżek nie będzie i wprowadził specjalną ustawę w tej sprawie. Ta została już podpisana przez prezydenta. Wszyscy, od producentów energii, przez dystrybutorów aż po odbiorców końcowych czekają jednak na regulację ministerstwa. Jeszcze przed głosowaniem, Innogy poinformowało o podwyżkach.

Fot. Pixabay

Innogy to firma, która jest jednym z głównych dostawców energii elektrycznej dla warszawiaków. Dystrybutor ten poinformował klientów o wzroście cen o 12 procent.

Pismo z informacją w tej sprawie zostało rozesłane do odbiorców 26 grudnia, jeszcze przed przegłosowaniem i wprowadzeniem w życie ustawy zapobiegającej podwyżkom.

Tak naprawdę nikt jednak nie wie, co w ustawie się znajduje i jak będzie ona dokładnie działała. Wyjaśnienie znajdzie się w regulacji ministerstwa.

Po szeregu głośnych publikacji Innogy wyjaśniło, że sytuacja jest analizowana.

„Zgodnie z Ustawą spółki obrotu, a więc także innogy Polska S.A., mają czas do 30 stycznia 2019 na podjęcie odpowiednich działań w zakresie stosowanych cenników. innogy Polska S.A. zawsze przestrzegała i przestrzega polskiego prawa. Prosimy o regulowanie płatności zgodnie z aktualnymi dokumentami rozliczeniowymi.

Zostaniecie Państwo poinformowani, jeżeli będą wprowadzane zmiany w tym obszarze” – napisała firma w oświadczeniu na stronie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c