Jedno z państw sąsiadujących z Polską rezygnuje z obowiązku noszenia maseczek!

Litwa unieważniła obowiązek zakrywania twarzy i ust na otwartej przestrzeni. Za kilka dni przywrócone do życia mają zostać kawiarnie, bary i restauracje. Powrócą również zawody sportowe.

Fot. Pixabay

Jak poinformował premier Litwy Saulius Skvernelis, zakrywanie ust i nosa – w przypadku przebywania na otwartej przestrzeni – nie będzie obowiązkowe, tylko zalecane.

Nie oznacza to jednak powrotu do pełnej swobody, jaka miała miejsce przed wybuchem epidemii, bowiem konieczność zakrywania twarzy wciąż będzie obowiązywała w przestrzeniach zamkniętych, w tym: w sklepach, transporcie zbiorowym czy też w miejscach skupisk, tj. targowiska.

Od poniedziałku Litwa przywraca do życia restauracje, kawiarnie i bary, które będą mogły obsługiwać swoich gości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokalu. Póki co, funkcjonowanie lokali o charakterze gastronomicznym będzie odbywało się w ograniczonym zakresie czasowym i obejmie przedział od 08:00 do 22:00.

Pod koniec maja rząd litewski przywróci również możliwość organizowania zawodów sportowych, lecz jeszcze bez obecności kibiców na trybunach.

Czy w Polsce będzie podobnie? Jak poinformowaliśmy dziś, Ministerstwo przymierza się do częściowego złagodzenia obowiązujących obostrzeń oraz zmian w zakresie obowiązku zasłaniania twarzy:

„Możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek”. Wiemy kiedy!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c