Już jutro Noc Bibliotek!

SONY DSC

Fot. Wikipedia, Biblioteka Narodowa w Warszawie

W sobotę, 30 maja, od godz. 18.00 do świtu biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek – pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Inauguracja akcji odbędzie się o godz. 17.20 w Bibliotece Narodowej.

Wszystkie biblioteki – a jest ich już ponad 500 – biorące udział w akcji zaznaczone są na specjalnej mapie Nocy, z której jest łatwo przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych bibliotekach. Ułatwia to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie – wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry, czy też odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne, gdzie można poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Inauguracja Nocy Bibliotek w Bibliotece Narodowej.

  • Program dla rodzin z dziećmi, prowadzenie: Katarzyna Stolarczyk
    W programie m.in. film animowany dla dzieci od lat 6 „Sekret Eleonory”, kącik malucha, a w nim poczytanki i malowanie, projekcja materiałów multimedialnych kampanii czytania dla rodziców, wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima oraz czytanie fragmentów książek z udziałem aktorów.
  • Program dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Mariusz Szczygieł
    W programie m.in. spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, dyskusja literacka – Mariusz Szczygieł w rozmowie z Joanną Bator, spotkanie z Włodzimierzem Kalickim.

Szczegółowy program na stronie.

Partnerem wydarzenia jest m.in. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Milanowska, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.

Informacje: http://nocbibliotek.org/

źródło: um.warszawa.pl

 

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]