Już jutro po 16.00 otwarcie lodowiska na Starym Mieście!

Już w najbliższą sobotę, 5 grudnia, Warszawa zaprasza na staromiejskie lodowisko. Uroczyste otwarcie, a także towarzyszące temu rozświetlenie choinki i występy artystyczne rozpoczną się o godz. 16.00. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wjechać na lód już po godz. 16.30.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

To będzie trzeci sezon lodowiska na Rynku Starego Miasta. W ubiegłym roku bawiło się na nim ponad 32 tysiące osób.

W sobotę, 5 grudnia, od godz. 13.00 do 19.00 obok żywej choinki ustawionej tuż obok ślizgawki działać będzie edukacyjne stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i Lasów Miejskich-Warszawa. Atrakcje przygotowano nie tylko dla najmłodszych. Na stoisku będzie można m.in. własnoręcznie wykonać ozdoby, stroiki i kartki świąteczne. Przygotowano również konkursy, w których nagrodami będą m.in. książki o lasach.

Punktualnie o godz. 16.00 rozpocznie się uroczystość, która uświetni otwarcie lodowiska. Rozświetlona zostanie jodła stojąca obok lodowiska, prezent od Lasów Państwowych, a także iluminacja wisząca bezpośrednio nad lodową taflą. Następnie na taflę wjadą łyżwiarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Euro 6”. Podczas występu młodych sportowców zobaczyć będzie można m.in. taneczne pokazy zarówno w wykonaniu grup jak i solistów.

W uroczystości udział wezmą m.in. Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy, Robert Jaśkiewicz, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz Karol Podgórski, dyrektor Lasów Miejskich-Warszawa.

O godz. 16.30 pierwsi chętni będą mogli wejść na lód. Pierwsze chwile na ślizgawce uatrakcyjni występ chóru Sienna Gospel Choir z repertuarem zimowo-świątecznym.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta otwarte będzie przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10.00 do 21.00. Wstęp na ślizgawkę będzie bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, a także skorzystać z usług ostrzenia łyżew. Lodowisko w kształcie pierścienia ułożone zostało wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Jego średnica to ponad 14 m. Do dyspozycji łyżwiarzy jest blisko 600 m2 lodowej tafli.

Dobrą zabawę na ślizgawce popsuć mogą jedynie wysokie temperatury oraz silne opady deszczu. Lodowisko przystosowane jest do pracy nawet przy temperaturze 10°C, jednakże deszcze mogą znacznie pogorszyć stan tafli lodu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.