KAS i policja robią nalot na magazyny pod Pruszkowem. Odkryto ogromne ilości podróbek

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) wraz z policjantami wołomińskiej komendy ustalili, że na prywatnych posesjach w powiecie pruszkowskim mogą znajdować się magazyny z hurtowymi ilościami podrobionych towarów.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zaskoczyli kobietę i mężczyznę pakujących kartony z perfumami do samochodu.

Ostatecznie na terenie skontrolowanych posesji znaleziono prawie 13  tys. szt. perfum w fiolkach o różnej pojemności, 588 par skarpet i 1205 szt. koszul o łącznej wartości rynkowej 3 mln 642 tys. złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości ponad 100 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Powiadomiony o zajściu przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych zapowiedział, że złoży wniosek o ściganie sprawcy czynu zabronionego.

Dwóm zatrzymanym osobom, przedstawiono zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towaru naruszającego prawo własności intelektualnej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Skalę tego procederu najlepiej obrazują liczby: tylko w 2018 r. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ujawniła łącznie ponad 300 tys. sztuk podrobionych butów, kosmetyków i odzieży o wartości rynkowej ponad 80 mln złotych.

„Markowa odzież i luksusowe kosmetyki to towary, które są podrabiane najczęściej. Czasami  trudno jest stwierdzić, czy mamy do czynienia z podrobionym towarem, dlatego nasze wątpliwości powinny wzbudzić wyjątkowo niska cena i niewiadome pochodzenie towaru. Pamiętajmy, że podrobione towary, szczególnie kosmetyki, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy nawet zagrażające zdrowiu substancje chemiczne” – podkreślił Radosław Borowski – Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Naczelnika MUCS w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c