Kosmiczny pomysł radnej. Mieszkańcy mają ubaw

Radna Sylwia Krajewska zasłynęła z pewnego wpisu na Twitterze w którym (w dużym skrócie) pomyliła obecną władzę z poprzednią. Teraz wyszła z dość niecodziennym pomysłem na spowolnienie ruchu rowerowego.

Fot. Pixabay

 

Na początku należy powiedzieć że w jednym Sylwia Krajewska ma rację: rowerzyści często jeżdżą po ścieżkach rowerowych bardzo szybko a w takich warunkach o tragedię nie jest trudno. Tym bardziej, że ścieżka w Al. KEN w wielu miejscach nie jest oddzielona ani pasem zieleni ani też barierkami od chodnika.

Dzieci czy zwierzęta nie zawsze są zdyscyplinowane i wystarczy nawet ułamek sekundy by doszło do najechania. Na Ursynowie skąd pochodzi radna niebezpieczne zdarzenia z cyklistami nie są niczym szczególnym. Wystarczy wspomnieć zderzenie czołowe dwóch rowerzystów.

Dlatego, jak donosi portal haloursynow.pl, radna chce ograniczyć prędkość na ścieżkach rowerowych poprzez dodanie do nich…  progów zwalniających.

Pomijając sam aspekt bezpieczeństwa tego rozwiązania (przy dużych prędkościach i braku hamowania skończyłoby się to wypadkiem), przepisy po prostu nie przewidują takiego rozwiązania. Progi zwalniające można zamontować jedynie poza pasem drogi. Rozwiązanie nie dotyczy w żadnym stopniu chodnika.

Jak mówią eksperci dla portalu Halo Ursynów, aby wprowadzić taka możliwość trzebaby przebudować Alelę KEN, ale drogowcy na razie nie chcą o tym słyszeć.

Internauci z Ursynowa w dość ostrych słowach wypowiadają się o pomyśle radnej. A co Wy o tym sądzicie?

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.