Krab tęczowy wybrał się na spacer po Włochach [ZDJĘCIE]

Krab tęczowy spacerował w niedzielę po południu chodnikiem przy jednej z ulic na terenie Włoch. Mieszkanka osiedla zabrała spacerowicza do domu i wezwała Patrol Eko. Strażnicy miejscy przewieźli kraba do ogrodu zoologicznego.

Eko Krab ul Gładka

Dochodziła godz. 18 gdy mieszkanka jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Gładkiej zauważyła na chodniku kraba. Kobieta schwytała go do plastikowego pudełka i wezwała strażników miejskich z Patrolu Eko.

– Nie wiem co to za egzotyczne zwierzę, ale na pewno nie powinno chodzić po jezdni w mieście. Wiem, że w takich sprawach należy dzwonić do straży miejskiej. – powiedziała kobieta dzwoniąc do straży miejskiej.

Strażnicy bez trudu rozpoznali zwierzę. Był to krab tęczowy.

– Był trochę ospały. Kobieta zachowała się profesjonalnie. Włożyła kraba do pojemnika.  Wstawiła do niego pojemnik z wodą, a nawet kamień na którym lubią się kraby wygrzewać. – powiedział mł. sp. Krzysztof Sztanke z Referatu ds. Ekologicznych m. st. Warszawy.

Strażnicy miejscy odebrali kraba i przewieźli do ośrodka CITES w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Interwencje Patrolu Eko dotyczące krabów to rzadkość. W lipcu ubiegłego roku strażnicy miejscy interweniowali na ul. Na skraju, gdzie na przystanku autobusowym ktoś pozostawił w kartonowym pudle kraba wełnistoszczypcego. W październiku 2014 r. strażnicy miejscy z Patrolu Eko odwieźli do ogrodu zoologicznego 30 zielonych krabów, które znaleziono w styropianowym pudle pozostawionym na lotnisku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c