Mieszkańcy powiadomili o dziwnym zapachu, policjanci uratowali kobietę, błyskawiczna akcja ze Strażą Pożarną

Policyjni patrolowcy z wydziału prewencji podjęli skuteczną interwencje, po tym jak oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o podejrzanym zapachu, unoszącym się w rejonie bloku przy ulicy Poniatowskiego w Otwockiego.

Fot. KSP

Przed godziną 4 nad ranem oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął zgłoszenie od mieszkańców Otwocka, którzy wyczuli podejrzany zapach w rejonie jednego z bloków na osiedlu przy ulicy Poniatowskiego.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce załogę patrolową z wydziału prewencji. O wsparcie poprosił też dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, który skierował do akcji strażaków z jednostki ratowniczo gaśniczej.

Policjanci przyjechali pod blok, gdzie miał pojawić się dziwny zapach. Następnie namierzyli mieszkanie, weszli do środka, wewnątrz unosił się dym. Policjanci szybko zlokalizowali źródło zadymienia. Wbiegli do kuchni i wyłączyli kuchenkę gazową, na której stał przypalony garnek.

Policjanci działali błyskawicznie. Sprawdzili mieszkanie i wybudzili starszą kobietę, 83-letnią otwocczankę, która spała w sąsiednim pomieszczeniu. Kobieta była zdezorientowana. Mundurowi wyprowadzili ją na korytarz z dala od unoszącego się dymu.

Do akcji wkroczyli strażacy, którzy oddymili i przewietrzyli pomieszczenia. Sprawdzili też dokładnie kuchnię, czy nie powstało tam inne zarzewie ognia.

Kobieta dziękowała mundurowym za pomoc. Jak powiedziała policjantom i strażakom, nastawiła potrawkę z kurczaka i poszła się chwilę zdrzemnąć. Jednak jej sen był tak mocny, że nie poczuła, że wywar się wygotował, a garnek i jego zawartość zaczął się przypalać i dymić.

Na szczęście reakcja służb przyszła w porę. Skuteczna interwencja policjantów i akcja strażaków zapobiegła nieprzewidzianemu w skutkach rozwojowi wydarzeń.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, nie tylko starszych ludzi, aby podczas przyrządzania i gotowania potraw przy użyciu kuchni gazowych, pamiętali o tym, że pozostawiając cokolwiek na kuchence bez nadzoru, trzeba liczyć się z tym, że może dojść do zapalenia i tym samym do pożaru, nie mówiąc już o ulatnianiu się gazu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.