Ministrowie Czarnek i Niedzielski w szoku, potępiają wypowiedź. Małopolska Kurator Oświaty w ogniu krytyki rządu

Małopolska Kurator oświaty Barbara Nowak zasłynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi i akcji. Wielokrotnie krytykowana była przez opozycję. Teraz jednak znalazła się w ogniu krytyki rządu.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Po wystąpieniu w Radio ZET, na małopolską kurator spadła fala krytyki nie tylko od rządu, ale także środowiska lekarskiego i internautów.

Na pytanie czy szczepienia powinny być dla nauczycieli obowiązkowe odpowiedziała – Z mojego punktu widzenia – nie, absolutnie nie. Dlatego, że uważam, iż człowiek dorosły, wolny, musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać (…) Zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje – konsekwencje tego eksperymentu – nie są do końca stwierdzone – dodała.

Do jej słów odniósł się Adam Niedzielski, który zwołał briefing prasowy po swoim szczepieniu. – Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację – powiedział minister zdrowia – Znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć: „oświecona”, która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety, to są oczywiście kolejne wpadki, kolejne niefortunne wypowiedzi, bo rzeczywistość jest taka, że nie jest to żaden eksperyment – powiedział i dodał jeszcze kilka ostrych słów – Ja oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję o pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Bo jeśli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność.

W podobnym tonie wypowiedział się minister Przemysław Czarnek na Twitterze.

Małopolska kurator chyba nie spodziewała się, że znajdzie się w ogniu krytyki, bo szybko przeprosiła za swoją wypowiedź.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c