Muzeum POLIN zaprasza na wymianę studentów z Polski i Izraela

Dzięki wymianie studentów organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich studenci obu krajów będą mieli możliwość zapoznać się z kulturami obu krajów. Trzeba się jednak spieszyć rekrutacja potrwa jeszcze tylko miesiąc.

www_piye

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży: program edukacyjny dla studentów z Polski i Izraela od 2006 roku pomaga poznawać polsko-żydowską historię i współczesność, umożliwia kulturową wymianę, wspólne twórcze działanie i przezwyciężanie uprzedzeń.

Co roku w okresie letnim Izraelczycy spotykają się z polskimi uczestnikami projektu podczas twórczych działań. Przez dwa tygodnie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN uczestnicy realizują projekty edukacyjno-artystyczne oraz poznają historię swoich narodów i kultur.

Następnym etapem projektu jest wyjazd polskich uczestników na wymianę studencką na Uniwersytet w Tel Awiwie.  Bogata oferta edukacyjna uniwersytetu pozwala na wybranie przedmiotów ukierunkowanych według indywidualnych zainteresowań. Studenci mają również możliwość uczestnictwa w kursie języka hebrajskiego.

W tegorocznej edycji programu uczestnicy będą poznawać oraz poddawać krytycznej analizie wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wezmą udział w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz warsztatach multimedialnych, podczas których będą realizować projekty multimedialne na tematy związane z Muzeum.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 maja 2015 roku.

źródło: www.polin.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.