Na sygnałach do porodówki. Dojechali do Warszawy i urodziły się bliźniaki

Policjanci z otwockiej drogówki pilotowali do Warszawy samochód, w którym jechała rodząca kobieta. Dzięki skutecznej policyjnej akcji, kobieta w porę dotarła do szpitala, gdzie urodziła bliźniaki, Oliwię i Marcela.

Dwójka otwockich policjantów z wydziału ruchu drogowego pokazała jak pomaga się ludziom w potrzebie. Wszystko zaczęło się od telefonu alarmowego, który odebrał oficer dyżurny.

Do komendy zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc. Jak przekazała dyżurnemu, wyjechała z domu w powiecie mińskim do szpitala w Warszawie, bo rozpoczęła się u niej akcja porodowa. Samochód prowadził mąż, a do placówki położniczej mieli do pokonania prawie 30 kilometrów. Kobieta poprosiła dyżurnego o pomoc w dotarciu do szpitala, obawiając się, że utknie w korku i nie dojedzie na czas. Kobieta miała ciążę mnogą i martwiła się o zdrowie swoich nienarodzonych jeszcze dzieci.

Dyżurny błyskawicznie skontaktował się z załogą ruchu drogowego, przekazując lokalizację audi, którym podróżowała rodząca. Było to na drodze krajowej nr 17 w rejonie Woli Duckiej.

Policjanci z drogówki: starszy sierżant Izabela Lipska i sierżant Marcin Jabłoński, ruszyli z Ostrowika w kierunku Warszawy. W Wiązownie dogonili audi i dali kierowcy sygnał, aby ten jechał za nimi.

Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci pokonywali kolejne kilometry dzielące ich od Warszawy. Zwracali przy tym szczególną uwagę, na samochód którym jechała rodząca, aby bezpiecznie dotarł na miejsce.

Po przejechaniu około 30 kilometrów wszyscy dotarli do szpitala. Kobietą od razu zajęli się lekarze. Trafiła na salę porodową, gdzie urodziła, jak się później dowiedzieliśmy, szczęśliwie zresztą, dwójkę maluchów: Oliwię i Marcela.

Kobieta nie kryła swojej radości, cały czas powtarzała, jak bardzo pomogli jej policjanci. Jak powiedziała nam później, pierwszy raz zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o taką nietypową pomoc.

Dzięki profesjonalnemu podejściu otwockich policjantów, wszystko zakończyło się wyjątkowo pozytywnie. Policja życzy wiele szczęścia i radości maluszkom i ich rodzicom.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.