Najsłynniejsze na świecie piwo wchodzi do Polski!

Najsłynniejsze na świecie piwo typu lager wchodzi do Polski. Jak podkreśla producent na swojej stronie „Nasz proces warzenia należy do najbardziej kosztownych i pracochłonnych na świecie”. Mowa o amerykańskim piwie Bud. Co je wyróżnia na tle innych?

Fot. Pixabay

 

Informacje o wprowadzeniu do Polski piwa Bud podał Portal Spożywczy. Wyłącznym importerem będzie firma UDH z Poznania.

Receptura fermentacji drożdży jest niezmienna od 1876 roku. Producent wyjaśnia, że zaczyn leżakuje między warstwami wiórów drewna bukowego i w sumie potrzeba aż 30 dni, aby uzyskać piwo pełne aromatycznych nut miodowych oraz cytrusowych, o złocistej barwie i świeżym smaku.

Portal Spożywczy zauważył, że wprowadzenie piwa zbiega się z mundialem – marka BUD jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Może to pomóc rozpromować piwo wśród kibiców.

Ciężko powiedzieć ile kosztować będzie produkt na rynku polskim. Biorąc jednak pod uwagę wygląd butelki i pojemność 330 ml, można spodziewać się, że piwo uplasuje się w segmencie typu premium.

 

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.