Najwieksze atuty Warszawy na EXPO REAL 2015 w Monachium

Praga z zachowaną strukturą przedwojennego miasta, Śródmieście oferujące premium lokalizacje dla biznesu, Wola z dobrze skomunikowanymi terenami poprzemysłowymi. Te części stolicy Warszawa eksponować będzie na największych targach nieruchomości w Europie – EXPO REAL w Monachium.

fot. Wiceprezydent M.Olszewski prezentuje warszawską ofertę. Fot. R.Motyl

fot. Wiceprezydent M.Olszewski prezentuje warszawską ofertę. Fot. R.Motyl

Warszawa jest wciąż najbardziej atrakcyjną lokalizacją kapitału w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie miejscem z roku na rok oferującym coraz wyższą jakość życia jej mieszkańcom. Chcemy ten wizerunek wzmacniać jednocześnie prezentując się jako ciekawa alternatywa inwestycyjna dla miast Europy Zachodniej – deklaruje szef warszawskiej delegacji, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.

Miasto stołeczne Warszawa już po raz 15. uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych i nieruchomości komercyjnych. Udział reprezentacji miasta w targach to nie tylko sprzedaż miejskich nieruchomości. To przede wszystkim promocja Warszawy i zachęcenie inwestorów do przyjrzenia się stolicy Polski oraz podjęcia decyzji o inwestowaniu tutaj.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji targów nieruchomości, w trakcie jesiennych wydarzeń w Monachium Warszawa pokazywana będzie jako miasto przyjazne dla mieszkańców i wciąż oferujące wiele inwestorom. Temat przewodni określony na początku roku to „Warsaw – the City to Invest In, the City to Live in”. Kontynuowany będzie również temat rewitalizacji, szczególnie prawobrzeżnej Warszawy.

Stoisko Warszawy

Miasto Warszawa będzie się prezentowało w tej samej lokalizacji co w zeszłym roku, hala A2, nr 121. Do dyspozycji miasta oraz towarzyszących mu partnerów będzie 111 m2, o 12 m2 więcej niż przed rokiem. Kolor szary stoiska i elementy betonowe przełamane zostaną zielenią żywych roślin (łącznie prawie 500 doniczek żywych roślin) oraz naturalnym drewnem. Ciekawostką będzie żywa ściana, tj. pionowo posadzone rośliny w przestrzeni przygotowanej na indywidualne spotkania. Na stoisku będą warszawskie akcenty m.in. meble projektu wybitnego warszawskiego designera, laureata wielu konkursów Jana Lutyka oraz fotele RM-56 zaprojektowane ponad pół wieku temu przez Romana Modzelewskiego, a teraz wdrożone do produkcji seryjnej przez warszawską firmę Vzór. Fotele znajdą się w pomieszczeniu VIP – komfortowej przestrzeni przeznaczonej do prowadzenia rozmów biznesowych. Hostessy będą ubrane w stroje warszawskiej marki Basic Station.

Warszawskie gadżety wyłonione w konkursie sztuka użytkowa cieszyły się dużym zainteresowaniem w trakcie targów inwestycyjnych MIPIM w Cannes. Dlatego laureaci konkursu po raz drugi promowani będąna stoisku miasta. Na targach w Monachium pojawią się gadżety w całości zaprojektowane i wyprodukowane przez warszawskie firmy, tj. drewniane młynki i deski do krojenia oraz notesy zaprojektowane i wyprodukowane przez markę Hellowawa, siatki na zakupy robione ręcznie w ramach projektu Warszawasza, klocki Alfabet Warszawski firmy TuTamTu, puzzle marki Lokalny zaproponowane przez Wzory Warszawskie Targi Design, cukierki z warszawskiej Manufaktury Cukierków oraz koszulki TCity. Nowością będą nowe kroje koszulek oraz pojawiające się na nich na pod wpływem promieni UV wieżowce. Będą również koszulki dla dzieci. W tym roku na stoisku po raz pierwszy pojawią się magnesy wykonane ręcznie przez pracownię Ogród Sztuk z warszawskiego Żoliborza.

Oferta miasta to 8 działek o łącznej powierzchni 26 509 m2. Działki znajdujące się w targowej ofercie miasta są niezabudowane, poza ul. Mariańską i ul. Emilii Plater. Ich przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa, wielorodzinna z usługami (ulice Owsiana, Stalowa, Radzymińska), lub budynki biurowe i biurowo-usługowe z garażami podziemnymi (ulice Emilii Plater, Wybrzeże Kościuszkowskie). Nieruchomość przy ul. Mariańskiej przeznaczona jest pod budowę budynku hotelowego.

W tym roku wraz z miastem swoje oferty prezentować będzie 10 partnerów: Bank Zachodni WBK, BBI Development NFI, CMTeam, Ghelamco, HB Reavis, Poczta Polska, Orange Polska Korpo Nieruchomości, White Star Real Estate, Xcity Investment, Yareal. Na stoisku Warszawy gościć będą także przedstawiciele Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech, a spośród mediów Warszawę w Monachium wspierać będą The City, The Observer, Poland Today, Eurobuild i Investmet areas in Poland, w których zamieszczone zostały materiały promocyjne.

Targi EXPO REAL w Monachium

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2015 Munchen to największe targi inwestycyjne w Europie – EXPO REAL. W tym roku odbędą się w dniach od 5 do 7 października (poniedziałek-środa). Ubiegłoroczna edycja potwierdziła bardzo duże znaczenie targów w światowej branży nieruchomości. Mimo turbulencji finansowych w Europie zanotowano na targach 37 tys. odwiedzających oraz 1610 wystawców z 34 krajów. Jest to poziom zbliżony do roku 2010. Do dyspozycji wystawców i odwiedzających jest 6 ogromnych nowoczesnych hal, każda po 11 tys. m2. Wysoka jakość organizacji imprezy jest ceniona przez uczestników.

Wizualizacje stoiska oraz prezentacja do pobrania pod tym linkiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.