Nie czujesz się bezpiecznie? Straż miejska nauczy Cię samoobrony!

Więcej wiary we własne możliwości, praca nad sprawnością, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekonanie o tym, że nawet w sytuacji zagrożenia można sobie poradzić – wystarczy odrobina sprytu, siły i znajomości podstawowych zasad samoobrony. To wszystko podczas organizowanego przez Straż Miejską m.st. Warszawy kursu „Bezpieczna Warszawianka”. Kolejna edycja cieszących się ogromnym zainteresowaniem zajęć rusza już w pierwszy weekend października.

Fot. Straż miejska

Fot. Straż miejska

Zapisy na kolejną edycję „Bezpiecznej Warszawianki” będą przyjmowane w poniedziałek i wtorek 21 i 22 września w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerem telefonu: 22 855 33 13.

„Zapraszamy wyłącznie te panie, które nie brały jeszcze udziału w poprzednich edycjach „Bezpiecznej Warszawianki”. Na chętnych czeka 120 wolnych miejsc. Udział w kursie jest bezpłatny” – informuje straż miejska

Uczestniczka kursu musi być pełnoletnia oraz powinna posiadać aktualne zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki, umożliwiające udział w treningach fizycznych.

Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele o godzinach: 10:00, 12:00 i 14:00. Panie zostaną podzielone na 6 grup, każda po 20 osób. Miejsce zajęć: sala sportowa przy ul. Sołtyka 8/10 na warszawskiej Woli (siedziba IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy).

Podczas trwającego ok. 10 tygodni kursu uczestniczki zajęć poznają podstawowe elementy krav magi, jiu-jitsu i karate oraz nauczą się ich praktycznego zastosowania. Znajomość chwytów obezwładniających i umiejętność unikania ataków zwiększą ich pewność siebie oraz pozwolą na szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Panie dowiedzą się również, jak odeprzeć atak przy pomocy przedmiotów codziennego użytku, które zazwyczaj znajdują się w damskich torebkach. To wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów – trenerów sztuk walki, którzy są jednocześnie funkcjonariuszami straży miejskiej zatrudnionymi w Referacie Szkolenia.

Do tej pory w kursach wzięło udział ponad 3000 mieszkanek Warszawy. Instruktorzy uczą przede wszystkim tego, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już do nich dojdzie – jak się bronić przy pomocy podstawowych technik sztuk walki i tego, co jest pod ręką.

Serdecznie zapraszamy!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.