Nie żyje 49 osób. Wybuch Rotundy PKO we wspomnieniach naszych Czytelników

Minęło 42 lata od wybuchu gazu w Rotundzie PKO w Warszawie [LINK]. Eksplozja nastąpiła 15 lutego 1979 roku o godzinie 12:37 w budynku banku PKO w Warszawie znajdującym się u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich. Przyczyną zdarzenia – dziś nieraz podważaną – był wybuch gazu ziemnego. Na naszej grupie Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i okolic Czytelnicy spontanicznie podzielili się swoimi wspomnieniami z tego tragicznego dnia. 

By Szczebrzeszynski – Fotografia własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11248510

„To było wstrząsające, jak nastąpił wybuch byłam w Alejach przy Poznańskiej,nigdy nie zapomnę ogromu tej tragedii” – pisze Pani Wiśnia.

„Tu zginela moja kuzynka Irena zamienila sie z kolezanka na zmiany” – pisze Pani Elżbieta.

„Od tego dnia zostałem honorowym krwiodawcą” – pisze Pan Jacek.

„Mialam praktyki w domach centrum w jednej chwili poleciały szyby. Była ewakuacja.” – pisze Pani Katarzyna.

„Tego dnia moja mama i babcia miały spotkać się w Rotundzie, żeby wypłacić pieniądze z książeczki PKO, żeby kupić kożuch, który jakiś znajomy babci skądś przeszmuglował. Spotkały się gdzieś indziej i razem szły do Rotundy, gdy chwilę wcześniej ona już „wyleciała w powietrze”. Co roku zapalały znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary, bo to mogły być one. Ja miałam wtedy 2 lata.” – pisze Pani Dominika.

„Nigdy tego nie zapomnę tym bardziej że wówczas pracowałam w” Rotundzie” . Choć już tyle lat minęło to dokładnie pamiętam jak to było. Ja po prostu miałam szczęście ,to nie był jeszcze mój czas.” – pisze Pani Halina

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c