Nie żyje Bogdan Sawicki. Znany dziennikarz związany był z Polskim Radiem

W wieku 51 lat zmarł Bogdan Sawicki. Był dziennikarzem radiowej Jedynki, pracował również w Telewizji Polskiej, Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym i TVP3. Przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Fot. Facebook

O śmierci dziennikarza poinformował Program Pierwszy Polskiego Radia.

Bogdan Sawicki urodził się 14 października 1967 roku w Białymstoku. Był absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez 8 lat pracował jako sanitariusz w pogotowiu ratunkowym. Pracę w mediach rozpoczął w Polskim Radiu Białystok (1 lipca 1992) Po wyjeździe z Białegostoku rozpoczął współpracę z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził magazyn „Zawsze 5 po..” . W 1999 rozpoczął pracę w pierwszym składzie zespołu „Inforadio”, gdzie prowadził poranny program „News and Talk”. Równolegle pracował w TVP2 jako lektor.

W Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym prowadził program – Telewizyjny Kurier Warszawski. Był wydawcą programów informacyjnych, reporterem i autorem programu w TVP3 „Odkryj Nowy Świat” poświęconego organizacjom pozarządowym. W latach 2000–2002 był współpracownikiem Polskiego Radia Bis jako autor i prowadzący poranny program informacyjno-edukacyjny „Wstawaj, szkoda dnia”.

Od grudnia 2001 prowadził codzienny program informacyjny w TVP1 „Agrobiznes”.

Od marca 2009 współpracował z Radiową Jedynką gdzie prowadził „Cztery pory roku” i „Lato z Radiem”. W latach 2011–2015 współprowadził koncerty plenerowe „Lata z Radiem”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.