Nie żyje kierowca motocykla, kierująca samochodem w stanie ciężkim. Tragiczny wypadek na Mazowszu

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś rano na skrzyżowaniu ulic Terespolskiej i Ujrzanowskiej w Siedlcach. Około godziny 7:00 samochód osobowy marki Honda zderzył się z motocyklem, w wyniku czego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu, a kierująca autem trafiła do szpitala w stanie ciężkim.

Fot. Shutterstock

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, do wypadku doszło, gdy 45-letnia kobieta kierująca Hondą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od strony Stoku Lackiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu od strony Ujrzanowa. 33-letni mężczyzna uderzył w bok samochodu od strony kierowcy.

Siła uderzenia była na tyle duża, że motocyklista poniósł śmierć na miejscu wskutek odniesionych obrażeń. Kierująca Hondą, nieprzytomna i w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala.

Na miejsce tragedii skierowano kilka zastępów straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn wypadku. Droga w rejonie skrzyżowania jest całkowicie zablokowana, a funkcjonariusze kierują ruchem na objazdy.

Apel o ostrożność

To kolejny tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty w ostatnich dniach. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność i bezwzględne przestrzeganie przepisów.

Przypominamy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i brawura to najczęstsze przyczyny wypadków, które niestety zbyt często kończą się tragicznie.

Źródło: Tygodnik Siedlecki

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]