Niepełnosprawny uwięziony w płonącym mieszkaniu. Policjanci bez wahania ruszyli w ogień

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ uratowali 65-letniego mężczyznę z płonącego mieszkania. Mundurowi na miejscu pojawili się jako pierwsi. Wiedząc, że w środku może być lokator, weszli do zadymionego pomieszczenia i wynieśli poszkodowanego, który ze względu na niepełnosprawność ruchową, nie mógł samodzielnie się uratować.

Fot. Shutterstock

W czwartek parę minut po 11.00 operator stołecznego stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego.

Na miejsce wysłano policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy jako pierwsi pojawili się na ulicy Bródnowskiej. Mundurowi weszli na klatkę schodową i zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań na parterze. Podejrzewając, że w środku może przebywać lokator, weszli do środka.

Wewnątrz paliły się meble i inne wyposażenie lokalu. Na podłodze siedział zdezorientowany mężczyzna. Był z nim utrudniony kontakt. Mężczyzna ze względu na niepełnosprawność ruchową, nie mógł samodzielnie opuścić mieszkania. Mundurowi wynieśli go na zewnątrz i udzielili mu pierwszej pomocy. Kilka minut później na miejsce dotarły jednostki pożarnicze i pogotowie. Policjanci przekazali poszkodowanego pod opiekę ratowników, a sami wrócili do zadymionego mieszkania i wynieśli z niego klatkę z papużkami.

65-latek z oparzeniami rąk i dróg oddechowych został przewieziony do szpitala. Strażacy podczas akcji gaśniczej zabezpieczyli w mieszkaniu małe butle gazowe. Dalsze czynności procesowe na miejscu zdarzenia były wykonywane z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał najprawdopodobniej w wyniku zapalenia kuchenki gazowej. Zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkania.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym w tej sprawie postępowaniu.

Obaj policjanci wykazali się niezwykłą odwagą i profesjonalnym działaniem. Ich bohaterska postawa, dzięki której ocalili ludzkie życie, zasługuje na szczególne wyróżnienie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.