Nocny Market zostaje! Guział zdradza kulisy interwencji

Nocny Market miał zniknąć z Towarowej. Organizatorzy wyczerpali wszystkie opcje i myśleli, że już nic nie da się zrobić. Wtedy postanowił zadziałać Piotr Guział i okazało się, że wysiłek się opłacił, a market ma działać przez cały sezon. Teraz polityk zdradza kulisy interwencji. Okazało się, że zaangażowanych osób było wiele.

Fot. Nocny Market / Facebook

„Nocny Market wraca na perony przy Towarowej 3 i będzie obecny w tym miejscu przez cały sezon” – potwierdza Piotr Guział.

„Organizatorzy tego przedsięwzięcia przez wiele miesięcy poszukiwali sposobu, by uratować Nocny Market. Poruszyli niebo i ziemię, by pozostać na Głównym, a także przeszukali całą Warszawę pod kątem nowej lokalizacji. Niestety wszystko wskazywało na to, że będzie to koniec Nocnego Marketu, powstało nawet oświadczenie NM w tej sprawie, żegnające gości i fanów tego miejsca.

Przyszłość Nocnego Marketu rysowała się w czarnych barwach, a politycy rządzący miastem nie wykazali ani woli, ani energii by uratować to przedsięwzięcie. Wtedy właśnie podjąłem interwencję w tej sprawie.

Odbyłem szereg rozmów w tej sprawie, a także napisałem pisma do Prezesa PKP, Krzysztofa Mamińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzeja Bittela i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Patryka Jakiego, z uwagi na jego szczególne zainteresowanie Warszawą w ostatnim czasie. Szczególne podziękowania należą się właśnie Ministrowi Jakiemu, który z miejsca podjął interwencję, która przesądziła o powrocie Nocnego Marketu na Dworzec Główny” – relacjonuje polityk.

Otwarcie Nocnego Marketu już 25 maja. Organizatorzy wymieniają co będzie można zobaczyć.

„Jak zawsze, czekać na Was będą:
• najlepsi wystawcy street food’owi o różnorodnej ofercie gastronomicznej
• punkty usługowe, m.in: stanowisko tatuatorskie, barber shop
• strefa lifestyle
• strefa muzyczna
• wystawy
• solidnie zaopatrzone bary
• mnóstwo wspólnych stołów i miejsc do siedzenia”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.