Nocny spacer z Marszałkiem, multimedialna projekcja i Cadillac 355D [NASZ PATRONAT]

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na Noc Muzeów 2016. W tym roku gościmy na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie. Zapraszamy 14 maja od godziny 19.00 do północy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na gości czeka wieczorny spacer śladami Józefa Piłsudskiego, inauguracja drugiej edycji akcji Co na to Marszałek? połączona z wielkoformatową projekcją portretu Marszałka autorstwa Dawida Celka na budynku ministerstwa oraz prezentacja prac konkursowych na projekt wystawy stałej.

W naszym namiocie będzie można m.in. dowiedzieć się więcej o działalności Muzeum, przeczytać okolicznościowy numer gazety „Świat wokół Marszałka” i obejrzeć makietę powstającego kompleksu muzealno-edukacyjnego.

Co na to Marszałek?

Akcję oficjalnie zainaugurujemy o 20.00, wyświetlając na budynku Ministerstwa wielkoformatowy multimedialny portret Marszałka. Akcję co roku promuje nowoczesna interpretacja wizerunku Marszałka – mozaikowy portret podkreślający wielowymiarowość i złożoność postaci. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Dawida Celka – młodego artystę, autora odsłoniętego pod koniec kwietnia muralu upamiętniającego wizytę Dawida Bowie’ego w Warszawie.

Aby wziąć udział w akcji, należy zrobić zdjęcie pokazujące współczesną Polskę i opublikować je na Instagramie z hasztagiem #conatomarszałek2. Na wszystkich uczestników czekają nagrody – akcyjne wpinki z grafiką promująca drugą edycję Co na to Marszałek? Ponadto do pierwszych 50 osób, które podczas Nocy Muzeów wezmą udział w akcji, trafią ekotorby z kolorowym portretem Marszałka, autorstwa Dawida Celka.

Akcja rusza 14 maja i potrwa do 14 sierpnia!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Spacer śladami Marszałka

Wszystkich gości zapraszamy na specjalne wieczorne spacery śladami Marszałka wzdłuż fragmentu Traktu Królewskiego. Dowiecie się m.in. gdzie znajdowała się ulubiona cukiernia Marszałka, dlaczego Piłsudski rozważał wysadzenie Pałacu Saskiego i dlaczego słynny „Dom bez kantów” został wybudowany bez ostrych kątów. Każdy z uczestników spaceru dostanie specjalnie przygotowany „pakiet startowy” – mapę z zaznaczonymi i opisanymi najważniejszymi miejscami stolicy związanymi z osobą Józefa Piłsudskiego, najnowszy numer „Świata wokół Marszałka”, ulotki i gadżety. Serdecznie zapraszamy! Pierwszy spacer startuje o 20.00, drugi o 22.00. Spotykamy się o 20.00 i 22.00 przy bramie MKiDN, przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17.

Wystawa stała

Nasi pracownicy będą także opowiadać o wystawie stałej, która znajdzie się w nowym budynku muzealno-edukacyjnym w Sulejówku. Zaprezentujemy makietę kompleksu muzealno-edukacyjnego oraz zwycięską koncepcję na projekt wystawy stałej autorstwa konsorcjum Ralph Appelbaum Associates (RAA), WXCA i Platige Image.

Obok naszego namiotu zaprezentowany zostanie także ostatnia limuzyna Piłsudskiego – Cadillac 355D. Przy naszym stoisku będzie można pobrać okolicznościową kartkę, a w „Świecie wokół Marszałka” znajdzie się osobny artykuł poświęcony temu niezwykłemu zabytkowi motoryzacji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W Sulejówku

Dworek „Milusin”, dawny dom Marszałka w Sulejówku, będzie otwarty dla zwiedzających także w późniejszych godzinach niż zwykle. Na wieczorne zwiedzanie dworku zapraszamy od 16.00 do 22.00, Oleandrów 5, Sulejówek. Goście będą mogli także obejrzeć plenerową wystawę multimedialną Drogi do Niepodległej!, przygotowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Narodowy Bank Polski. Pokazuje ona drogę, którą podążył Piłsudski ponad 100 lat temu, walcząc o niepodległość Polski.

Serdecznie zapraszamy!

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c