Norweskie media podają prawdopodobną przyczynę śmierci Polaków z wyprawy PAN [KOMUNIKAT GUBERNATORA]

Norweskie media podają prawdopodobną przyczynę śmierci dwojga Polaków, którzy brali udział w wyprawie PAN,

Fot. Pixabay

„Polacy wędrowali po górach i prawdopodobnie przechodzili po zaspie, która się zapadła. Ofiary zostały już zidentyfikowane, a powiadomienie krewnych zostało zainicjowane” – powiedział kierownik operacyjny Anders Haugerud norweskiemu portalowi VG.

Komunikat gubernatora: (tłumaczenie Warszawa w Pigułce)

„Dwie osoby zginęły w Hornsundzie

Ciała kobiety i mężczyzny z polskiej stacji badawczej w Hornsundzie zostały znalezione w osuwisku w Hornsundzie.

Gubernator został powiadomiony o wypadku o godzinie 11.30 w niedzielę.

Kobieta i mężczyzna wyjechali w piątek na wycieczkę ze stacji. Kiedy nie wrócili zgodnie z ustaleniami w niedzielę rano, załoga ze stacji wyruszyła, aby ich szukać. Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół stromej góry.

– Wysłaliśmy helikopter z lekarzem i policją aby zbadać, co się stało i przeprowadzić czynności z innymi pracownikami w bazie. Ofiary śmiertelne są teraz przenoszone do Longyearbyen – mówi gubernator Kjerstin Askholt.

Gubernator zainicjował już powiadomienie krewnych.

W polskiej stacji badawczej w Hornsundzie, która jest około 13 kilometrów na południe od Longyearbyen, znajduje się zwykle 14 osób”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.