Nowe obostrzenia w Sylwestra i po Nowym Roku. Opublikowano rozporządzenie

Opublikowano rozporządzenie, które wprowadza nowe, lecz zapowiadane już wcześniej obostrzenia.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią koronawirusa.

W rozporządzeniu czytamy, że 31 grudnia od godz. 19.00 do 1 stycznia 2021 roku do godz. 6.00. Przemieszczanie osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych, lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Od 31 grudnia do 17 stycznia zaczną też obowiązywać ograniczenia w działalności hoteli. Będą mogli z nich korzystać wyłącznie medycy, załogi samolotów i kierowcy transportu. Hotele pracownicze i dla pracowników sezonowych działać będą bez zmian.

Galerie nie będą do końca zamknięte. W obiektach powyżej 2 tys. m2 otwarte będą sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe oraz sklepy z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Nadal zamknięte będą obiekty fitness w tym siłownie, baseny, aquaparki, a także dyskoteki i nocne kluby. Wyjątkiem są obiekty przeznaczone dla kadry narodowej. Wprowadzono też brak możliwości prowadzenia działalności związanej z poprawą kondycji fizycznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c