Nowoczesna zaczyna kampanię wyborczą w stolicy. Co obiecali?

Nowoczesna zaczyna walkę o fotel prezydenta stolicy. Przedstawiono program zawarty w 11 punktach. Ma on 34 strony i w skrócie opisuje, co zamierza zrobić partia.

Fot. Materiały prasowe

Jak zapewnia Nowoczesna program jest efektem szerokich konsultacji, dlatego powinien być dopasowany do potrzeb mieszkańców. Co obiecuje Paweł Rabiej?

Przede wszystkim ma powstać III linia metra. Obecna władza wielokrotnie deklarowała, że projekt ten zostanie sfinansowany ze środków unijnych przy okazji „nowego rozdania”. Miałoby to nastąpić ok. 2021 roku. Nowoczesna natomiast nie precyzuje kiedy miałąby powstać, zapowiada jednak, że o przebiegu jej trasy zadecydować by mieli sami mieszkańcy. W kwestii komunikacji zapowiada również jedną strefę biletową, rozbudowę sieci tramwajowej i zakup tablic informujących o przyjazdach pojazdów.

W kwestii środowiska skupiono się na problemie smogu. Rozwiązaniem „na teraz” jest kontrola i zwiększenie kar za palenie niedozwolonymi substancjami, informowanie mieszkańców o poziomie zanieczyszczenia powietrza oraz wybudowanie nowoczesnej spalarni, która generowałaby mniej zanieczyszczenia. Ma też być wybudowana sortownia odpadów, któa zlikwiduje problem ogromnej ilości śmieci.

Przedstawiono też program ochrony zdrowia poprzez wprowadzenie kalendarza szczepień ze zwiększoną liczbą chorów, stałej opieki profiktycznej dzieci i zwiększenie liczbny przychodni.

Jeżeli chodzi o in vitro Nowoczesna podtrzymuje zdanie obenej władzy, że trzeba kontynuować program finansowania, a także wyznaczyć stałe dyżury ginekologa, by wypisywał on recepty na antykoncepcję „dzień po”.

Na razie wszystko to ogólniki w większości realizowane przez obecny obóz. Nowoczesna zapowaida jednak, że do końca roku przedstawi rozwiązania szczegółowe dla każdej dzielnicy z osobna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.