Nowość! Koleje Mazowieckie jadą do Krakowa i Gdyni

Od 19 grudnia 2015 roku Koleje Mazowieckie uruchamiają połączenia weekendowe do Krakowa i Gdyni. Bilet na pociąg „Dragon” do Krakowa będzie można kupić za 40 zł, a na pociąg „Słoneczny” do Gdyni (tak jak w okresie wakacji) za 45 zł. Czas przejazdu z Warszawy Centralnej wyniesie odpowiednio: 2h i 40 minut do Krakowa i 4h i 8 minut do Gdyni.

fot. Materiały Prasowe

fot. Materiały Prasowe

Pierwsze kursy nowych połączeń zaplanowano na 19 grudnia br. Pociąg do Krakowa odjedzie
z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:14. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 16:18 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08.

Natomiast pociąg do Gdyni odjedzie z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20 i na miejsce dotrze
o godzinie 11:38. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 13:40, a do Warszawy Zachodniej dotrze
o godzinie 17:44.

Pociągi będą kursowały w weekendy i będą zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. Będzie można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

W tym roku wakacyjny „Słoneczny” był rekordowo popularny – przewiózł blisko 120 tysięcy podróżnych. To ogromny sukces, dlatego postanowiliśmy dać pasażerom możliwość taniego, komfortowego i szybkiego podróżowania na trasie do Gdyni i Krakowa. O potrzebie uruchomienia takich pociągów wspominali też podróżni w przeprowadzonej przez naszą spółkę ankiecie. Mam nadzieję, że te połączenia będą równie popularne. – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Słoneczny” Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł,
a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.

Pociąg „Dragon” Warszawa Wschodnia – Kraków

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł,
a cena biletu w ofercie KM 35 wyniesie 26 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl  Wszystkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.