Odbuduj Warszawę w nowej historycznej planszówce dla całej rodziny! [ZDJĘCIA]

Już 14 maja 2016 roku w Zamek Królewski w Warszawie odbędzie się premiera gry planszowej pt. „Odbudowa Warszawy 1945-1980”. To wydarzenie jest jedną z oficjalnych atrakcji Nocy Muzeów przygotowywanych przez Zamek Królewski. 


„Odbudowa Warszawy 1945-1980” to elegancka gra o prostych zasadach, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, a jej wariant zaawansowany spodoba się również doświadczonym graczom. Stawisz w niej czoła wyzwaniu budowy miasta na gruzach powojennej Warszawy. Wcielisz się w pracownika Biura Odbudowy Stolicy, a Twoją misją będzie realizowanie norm i zadań mających pomóc w racjonalnej rekonstrukcji zniszczonego miasta. Za osiągnięcie tych celów oraz stawianie budynków, mostów i odcinków metra otrzymasz punkty zwycięstwa. Kto będzie miał ich najwięcej na koniec rozgrywki, wygra. W „Odbudowie Warszawy 1945-1980” występuje aż 60 unikatowych budynków ukazujących architektoniczne bogactwo stolicy Polski. Zagraj i odkryj piękno Warszawy, którą sam możesz zbudować!

Tytuł: Odbudowa Warszawy 1945-1980
Autorzy: Łukasz Szopka, Piotr Grzymisławski
Rodzaj gry: familijna, strategiczna
Liczba graczy: 3-5 (wariant rodzinny), 2-5 (wariant zaawansowany)
Sugerowany wiek graczy: 8+ (wariant rodzinny), 10+ (wariant zaawansowany)
Czas gry: 45 – 60 minut (wariant rodzinny), 45-120 minut (wariant zaawansowany)

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów każdy miłośnik historii Warszawy będzie miał okazję zobaczyć proces odbudowy miasta z bliska. Za sprawą gry planszowej pt. „Odbudowa Warszawy 1945-1980” gracze przeniosą się w czasie i odbędą podróż do zrujnowanej Stolicy, którą będą mogli odbudować i przywrócić jej przedwojenny blask i znaczenie. Jeśli chcesz wzbogacić się o nową wiedzę i doświadczenie, weź udział w rozgrywce i odbuduj Miasto razem z innymi graczami!

Premiera gry zostanie podzielona na dwa etapy: część oficjalną, która odbędzie się w Sali Odczytowej (Kinowej), gdzie będzie można porozmawiać z autorami i wydawcami gry, a także obejrzeć materiały graficzne związane z tym tytułem, oraz część mniej oficjalną, która odbędzie się w Arkadach Kubackiego, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję zagrać w „Odbudowę Warszawy 1945-1980”.

Podczas całej Nocy Muzeów wszystkie chętne osoby będą mogły zakupić egz. „Odbudowy Warszawy 1945-1980” i otrzymać autograf autorów gry. To będzie jedyna taka okazja, aby nabyć grę w okazyjnej cenie wraz z podpisami jej twórców!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c